Trwa ładowanie...
IAR
mdm

Mieszkanie dla Młodych od kwietnia z nowymi limitami

W części polskich miast limit ten został obniżony. Rekord padł w Olsztynie, gdzie maksymalna cena mieszkania w programie musi być o 10 procent niższa.
Share
Mieszkanie dla Młodych od kwietnia z nowymi limitami
Źródło: Fotolia, Fot: Piotr Adamowicz
d2du0gn

Od kwietnia obowiązują nowe limity cen w programie Mieszkanie dla młodych. Chodzi o maksymalną cenę za zakup nieruchomości, która może się kwalifikować do państwowego wsparcia finansowego.

W części polskich miast limit ten został obniżony. Rekord padł w Olsztynie, gdzie maksymalna cena mieszkania w programie musi być o 10 procent niższa niż jeszcze przed 1 kwietnia.

Jednak, jak mówi Marcin Krasoń z firmy doradczej Home Broker, wpływ tej zmiany na lokalny rynek jest ograniczony. Analityk wskazuje, że do końca marca maksymalna cena mieszkania w Olsztynie nie mogła przekroczyć 4400 złotych. Teraz ta wartość została obniżona do 4 tysięcy. Krasoń zwraca uwagę, że średnia cena metra kwadratowego w Olsztynie wynosi 4100 złotych, więc nadal wiele mieszkań będzie się kwalifikować do programu wsparcia.

d2du0gn

Limit został obniżony także w Opolu - o prawie 6 procent. Na największym, warszawskim rynku, limit spadł o jeden procent. Wzrost odnotowano między innymi w Białymstoku i Lublinie.

Program Mieszkanie dla Młodych to jednorazowa dopłata do kredytu hipotecznego. Mogą się o nią starać osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia. Program potrwa do końca 2018 roku.

Od września zeszłego roku do dopłat zostały włączone także mieszkania z rynku wtórnego. Spowodowało to wzrost zainteresowania programem do tego stopnia, że pula pieniędzy przeznaczona na ten rok została wyczerpana już w marcu.

d2du0gn

Podziel się opinią

Share
d2du0gn
d2du0gn