Trwa ładowanie...
d4irr2c

Milion za dom to już nie majątek. Rośnie sprzedaż luksusowych nieruchomości

W 2012 roku sprzedano w Polsce 1400 luksusowych nieruchomości za kwotę 2,5 mld zł. W kolejnych latach sprzedaż rosła a w ubiegłym sięgnęła ok. 3,6 mld zł - wynika z raportu Poland Sotheby's International Realty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milion za dom to już nie majątek. Rośnie sprzedaż luksusowych nieruchomości
(WP.PL, Fot: Wirtualna Polska)
d4irr2c

W 2012 roku sprzedano w Polsce 1400 luksusowych nieruchomości za kwotę 2,5 mld zł. W kolejnych latach sprzedaż rosła a w ubiegłym sięgnęła już blisko 3,6 mld zł - wynika z raportu Poland Sotheby's International Realty. To wzrost o prawie 50 proc.

Jeden z autorów badania Arkadiusz Wojciechowski powiedział, że połowa tego typu transakcji dotyczy Warszawy. To tam sprzedaje się najwięcej nieruchomości o cenie przynajmniej miliona złotych.

Na drugim miejscu pod tym względem jest Trójmiasto, a na kolejnych - Wrocław, Kraków i Poznań. W stolicy średnio za metr luksusowej nieruchomości trzeba płacić 14 700 zł, w Poznaniu - 10 tysięcy.

d4irr2c

Autorzy raportu prognozują, że rynek luksusowych nieruchomości w Polsce będzie rósł co najmniej przez kolejnych pięć lat. Wiąże się to głównie ze wzrostem zamożności naszego społeczeństwa. Można się spodziewać, że wzrastać będzie też rynek luksusowych nieruchomości wakacyjnych.

Na to czy dana nieruchomość uznana jest za luksusową składa się kilka czynników - to między innymi lokalizacja, standard oraz cena. W przypadku raportu Poland Sotheby's International Realty dolną granicę ustalono na milion złotych.

d4irr2c

Podziel się opinią

Share

d4irr2c

d4irr2c