Trwa ładowanie...
d1u8hus

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Kogenerację, cena docelowa 102,8 zł

12.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 5 stycznia podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Kogeneracji, wyznaczając cenę docelową dla akcji tej spółki na 102,80...

d1u8hus
d1u8hus

12.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 5 stycznia podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Kogeneracji, wyznaczając cenę docelową dla akcji tej spółki na 102,80 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Kogeneracji wyniósł 78,50 zł. Na zamknięciu poniedziałkowej sesji za jedną akcję spółki płacono 79,10 zł.

Zdaniem analityków Millennium DM, warunki atmosferyczne sprzyjały Kogeneracji w IV kwartale 2009 roku, co powinno zaowocować dobrymi wynikami spółki w tym okresie i jednocześnie rekordowymi w całym 2009 roku.

"Kogeneracja stała się beneficjantem dużego wzrostu cen energii i świadectw jej pochodzenia. Spółka planuje lub jest w trakcie realizacji szeregu inwestycji, których celem jest z jednej strony ograniczenie emisji CO2, a z drugiej zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źrodeł odnawialnych. Zgodnie z niedawno zawartą umową z firmą Everen Sp. z o.o. tylko z tytułu sprzedaży certyfikatów (zielonych i czerwonych) spółka ma uzyskać w 2010 roku ok. 95 mln zł. Oznacza to ponaddwukrotny wzrost w stosunku do szacowanych przez nas przychodów z tego tytułu w roku ubiegłym" - napisano w raporcie Millennium DM.

"Powinno to naszym zdaniem częściowo zrekompensować +opóźnione+ wyższe ceny spalanego węgla oraz minimalnie niższe ceny sprzedawanej energii w 2010 roku" - dodano. (PAP)

pr/ gor/

d1u8hus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8hus