Trwa ładowanie...
db8ichq

Millennium DM rekomenduje "redukuj" Kopex, "akumuluj" Famur i "kupuj" Bumech

20.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 13 września, wydali rekomendację "redukuj" dla Kopeksu, "akumuluj" dla Famuru" oraz zalecili "kupuj" Bumech. Cena...

Share
db8ichq

20.09. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 13 września, wydali rekomendację "redukuj" dla Kopeksu, "akumuluj" dla Famuru" oraz zalecili "kupuj" Bumech. Cena docelowa akcji Kopeksu została ustalona na 15 zł, Famuru na 2,82 zł, a Bumechu na 21,7 zł.

"Kryzys finansowy wyjątkowo mocno uderzył w polskie firmy z sektora zaplecza górniczego. Spółki zostały odcięte od zamówień na rynkach międzynarodowych, a zmniejszenie inwestycji w kraju doprowadziło do wojny cenowej i spadku marż. Ożywienie gospodarcze powoli dociera również do kopalń. Wydatki inwestycyjne zwiększają się nie tylko w krajach azjatyckich, które dynamicznie rozwijają energetykę opartą na węglu, ale również na tradycyjnie +polskim+ rynku zbytu - Rosji" - napisano w raporcie.

"Na polskim rynku panuje jeszcze stagnacja. Kopalnie nie mają kapitału, który pozwoliłby im zrealizować niezbędny program inwestycyjny. Jednak w najbliższych latach również w kraju należy oczekiwać poprawy sytuacji, ponieważ w przeciwnym wypadku polskie kopalnie nie będą w stanie zaspokoić rosnącego zapotrzebowania ze strony polskich elektrowni, a do tego nie dopuści rząd" - dodano.

W ocenie analityków Millennium DM, choć w Kopeksie obecnie wdrażane są plany restrukturyzacji, to poprawa wyników uzasadniająca obecną wycenę może przyjść najwcześniej w przyszłym roku.

db8ichq

W reporcie podano, że Famur podczas kryzysu zastosował strategię utrzymania marż kosztem przychodów. Jednocześnie spółka przeprowadziła restrukturyzację, dzięki której rentowność nie jest zagrożona nawet przy przedłużającej się stagnacji inwestycyjnej w polskich kopalniach. Zdaniem analityków te czynniki, w połączeniu z lekkim ożywieniem na rynku stanowią dobre podstawy pod dynamiczny wzrost zysków w kolejnych okresach.

Zdaniem analityków dzięki wejściu w nowy segment, produkcji kombajnów chodnikowych, perspektywy rozwoju Bumechu przedstawiają się bardzo optymistycznie. Wydali dla tej spółki rekomendację "kupuj" zwracając uwagę na ryzyko płynności spółki.

W poniedziałek o godz. 14.35 za jedna akcję Kopeksu płacono 17,01 zł, akcja Famuru kosztowała 2,38 zł, a walory Bumechu wyceniano na 16 zł za szt.(PAP)

gsu/ ana/

db8ichq

Podziel się opinią

Share
db8ichq
db8ichq