Trwa ładowanie...

Minister rozdaje bony. Po 400 zł na urzędnika

Wiosna w pełni, lato za pasem, a minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (49 l.) już myśli o bonach na święta Bożego Narodzenia. Na stronach internetowych ministerstwa pojawiło się rozstrzygnięcie przetargu na zakup bonów dla pracowników MSZ. W 2012 roku Sikorski kupi 43,2 tys. bonów za łączną kwotę ponad 2 milionów złotych. Pierwsza transza bonów już trafia do pracowników, wypłata kolejnej planowana jest najpóźniej do 22 listopada. Będzie jak znalazł na święta

Share
Minister rozdaje bony. Po 400 zł na urzędnika
Źródło: Fakt
d1d95iw

Resort spraw zagranicznych zatrudnia całą armię urzędników – prawie 5 tysięcy osób zarabia tam średnio po około 6,5 tys. zł. Mało to nie jest, ale mają jeszcze ekstra bonusy – właśnie dostają średnio po 200 złotych w bonach na osobę, a na święta do ich rąk trafią kolejne bony o podobnej wartości. Będzie za co kupić prezenty.

W rzeczywistości wartość przyznanych bonów może być dla urzędnika sporo wyższa, bowiem bony trafią tylko do niektórych, najsłabiej wynagradzanych pracowników. Zakup bonów, jak wielokrotnie podkreślają urzędnicy, finansowany jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Urzędnicy będą mieli co najmniej 6 miesięcy na realizację, nie muszą więc się spieszyć z zakupami. Ministerstwo zagwarantowało w warunkach rozstrzygniętego właśnie przetargu, że dostawca umożliwi realizację w przynajmniej 50 placówkach na terenie Warszawy.

d1d95iw

Podziel się opinią

Share
d1d95iw
d1d95iw