Trwa ładowanie...
d3tkymj

MON: spotkanie ministra Siemoniaka z żołnierzami (komunikat)

...

Share
d3tkymj

08.01. Warszawa - MON informuje:

W środę, 9 stycznia br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odwiedzi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, gdzie szkolą się żołnierze służby przygotowawczej NSR.

Podczas wizyty szef resortu spotka się z ochotnikami (ok. 250 osób), którzy 7 stycznia rozpoczęli czteromiesięczną służbę przygotowawczą w poznańskim Centrum Szkolenia WLąd. Zapozna się także z procesem szkolenia żołnierzy i bazą szkoleniową Centrum.

d3tkymj

Po zakończeniu wizyty w Poznaniu minister uda się do m. Nietążkowo, gdzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych utworzone zostały 3 klasy mundurowe o profilach: wojskowym, strażackim i policyjnym.

Minister Tomasz Siemoniak i szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch wystąpią z okolicznościowymi wykładami dla młodzieży szkolnej oraz odpowiadać będą na pytania uczniów.

W obecności ministra obrony narodowej zostanie podpisane porozumienie o współpracy 19. Samodzielnego Oddziału Geograficznego z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie oraz Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu.

Bezpośrednio po wizycie w szkole minister Siemoniak uda się do Leszna, gdzie odbędzie się spotkanie z dowódcami 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 19. Samodzielnego Oddziału Geograficznego.

d3tkymj

W czasie spotkania z kadrą dowódczą jednostek minister zapoznany zostanie z zadaniami, strukturą i bazą szkoleniową pododdziałów 4. ZPPLot rozmieszczonych w garnizonie oraz miejscem, rolą i znaczeniem 19. SOG w systemie zabezpieczenia geograficznego SZ RP.

W sali produkcji map odbędzie się prezentacja systemu produkcji map wektorowych oraz wyposażenia specjalistycznego 19. SOG. Wizytę zakończy spotkanie z żołnierzami obydwu jednostek.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3tkymj

Podziel się opinią

Share
d3tkymj
d3tkymj