Trwa ładowanie...
d3whcad

MON ws. rozmowy telefonicznej Siemoniaka i Hagela (komunikat)

...

d3whcad
d3whcad

09.03. Warszawa - MON informuje:

W niedzielę 9 marca 2014 r. odbyła się rozmowa telefoniczna ministra obrony narodowej RP Tomasza Siemoniaka i sekretarza obrony USA Chucka Hagela. Głównym tematem rozmowy było zacieśnienie polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej.

Tomasz Siemoniak wyraził podziękowanie za szybkie i znaczące decyzje USA związane z przyspieszeniem i poszerzeniem wspólnych ćwiczeń sił powietrznych na terytorium Polski. Minister przekazał, że polskie władze bardzo wysoko oceniają tę sojuszniczą decyzję i widzą w niej praktyczne potwierdzenie gwarancji bezpieczeństwa dla Polski ze strony USA.

Minister i sekretarz obrony ustalili, że od dzisiaj do czwartku będzie trwać rozmieszczenie jednostki amerykańskich sił powietrznych w Polsce. Obejmie ono samoloty wielozadaniowe F-16, samoloty transportowe i personel. Zespół przygotowawczy Sił Powietrznych USA przybył już na terytorium Polski.

d3whcad

Rozmówcy ocenili także bieżącą sytuację na Ukrainie, a także podkreślili znaczenie współdziałania obydwu krajów w NATO i podejmowania przez Sojusz kroków odpowiednich do rozwoju sytuacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/ eaw/

d3whcad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3whcad