Trwa ładowanie...
d1bu754

MON ws. uroczystości odsłonięcia pomnika na Skwerze Wołyńskim (komunikat)

...

Share
d1bu754

10.07. Warszawa - MON informuje:

W czwartek (11 lipca), o godz. 9.30 na Skwerze Wołyńskim (przy Alei Armii Krajowej w Warszawie) prezydent RP Bronisław Komorowski weźmie udział w mszy świętej polowej oraz uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W uroczystości uczestniczył będzie także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Organizatorem uroczystości jest Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Podczas uroczystości planowane jest przemówienie prezydenta RP.


Autorem pomnika poświęconego ofiarom zbrodni wołyńskiej jest rzeźbiarz Marek Moderau. Monument liczy ok. 160 metrów kwadratowych. Elementem dominującym jest siedmiometrowy krzyż z figurą Chrystusa. Przed krzyżem znajduje się 18 tablic z nazwami miejscowości z siedmiu przedwojennych województw II Rzeczypospolitej: wołyńskiego, poleskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego, lwowskiego oraz częściowo lubelskiego i krakowskiego, w których dokonano masowych mordów w latach 1942-1947.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1bu754

Podziel się opinią

Share
d1bu754
d1bu754