Trwa ładowanie...
d4m0icm

Mondi Świecie ma po I półroczu 77,1 mln zł zysku netto wobec 8 mln przed rokiem

11.08. Warszawa (PAP) - Mondi Świecie wypracowało w pierwszej połowie 2010 roku 77,1 mln zł zysku netto wobec 8 mln zł zysku przed rokiem. Przychody spółki rok do roku wzrosły o 70...
Share
d4m0icm

11.08. Warszawa (PAP) - Mondi Świecie wypracowało w pierwszej połowie 2010 roku 77,1 mln zł zysku netto wobec 8 mln zł zysku przed rokiem. Przychody spółki rok do roku wzrosły o 70 proc., do 1,04 mld zł dzięki zwiększeniu wolumenu sprzedaży i wzrostowi cen papieru.

W komentarzu do wyników półrocznych zarząd Mondi Świecie poinformował, że w ujęciu ilościowym sprzedaż papieru w I półroczu wzrosła o 217,4 tys. ton, z czego 197 tys. ton sprzedanego papieru pochodziło z nowej maszyny papierniczej MP7.

Spółka podała, że zwiększone zapotrzebowanie na papier do produkcji opakowań oraz odbudowa zapasów papieru w zakładach przetwórczych spowodowały znaczące wzrosty cen. W I połowie 2010 średnioważona cena w euro wzrosła o 11 proc. rdr, przy czym np. cena papierów makulaturowych wzrosła średnio o 46 proc.

d4m0icm

Mondi poinformowało, że istotny wpływ na poziom przychodów miała zmiana polityki zabezpieczania ryzyka kursowego. W pierwszym półroczu tego roku spółka nie zawierała transakcji zabezpieczających, a przed rokiem wynik na rozliczeniu takich transakcji był ujemny i wyniósł 100 mln zł.

Z kolei negatywny wpływ na poziom przychodów w I półroczu tego roku miało znaczne umocnienie złotego wobec euro (o 11 proc.) i USD (o 10 proc.)

Spółka poinformowała, że wzrostowi cen papieru towarzyszyły wzrosty cen surowców: drewna i makulatury.

Wyniki Mondi Świecie w drugim kwartale są lepsze od oczekiwań ankietowanych przez PAP analityków. Według wyliczeń PAP spółka zanotowała w II kwartale 60 mln zł zysku netto wobec 44,9 mln zł oczekiwanych przez rynek, i 92,6 mln zł zysku operacyjnego (47 proc. lepiej od konsensusu).

Na poziomie przychodów osiągnięty przez Mondi Świecie wynik był zbliżony do oczekiwań analityków i wyniósł 568 mln zł. Rynek spodziewał się 536 mln zł przychodów. (PAP)

pel/ ana/

d4m0icm

Podziel się opinią

Share
d4m0icm
d4m0icm