Trwa ładowanie...
d4l4fds

MSiT: inauguracja projektu "Mały Mistrz" (komunikat)

...
Share
d4l4fds

24.10. Warszawa - MSiT informuje:

Zofia Klepacka - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w klasie RSX, Paweł Fajdek - złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem, Mariusz Jurkiewicz - reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 r. - ambasadorzy projektu "Mały Mistrz" - opowiedzieli jak wyglądał ich wf w szkole i dlaczego tak ważne są ciekawie prowadzone zajęcia fizyczne z najmłodszymi uczniami.

Zgodnie podkreślali, że pierwszy kontakt z wf-em może stać się dla młodego człowieka impulsem do kontynuowania sportowych zainteresowań. Sportowcy dzielili się swoimi doświadczeniami podczas konferencji poświęconej projektowi "Mały Mistrz". Honorowym patronem projektu został mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz.

d4l4fds

Z inicjatywy minister sportu i turystyki Joanny Muchy oraz pod patronatem minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Mały Mistrz". Zapowiadane we wrześniu przez minister Joannę Muchę podczas kampanii "Ruch to prawo naszych dzieci" działania, zmierzające do promowania wśród młodego pokolenia Polaków pozytywnych wzorców aktywności sportowej oraz zachęcania do uprawiania sportów, wkracza w etap realizacji.

- Nasze nowe programy mogą objąć swoim zasięgiem nawet 30-40 proc. populacji. Stan zdrowia polskich dzieci jest coraz bardziej alarmujący. Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom uda się to poprawić - mówiła we wrześniu Joanna Mucha.

Dzisiejsza konferencja z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, ministerstw, środowisk naukowych, kuratoriów oświaty i szkół poświęcona była prezentacji projektu, przedstawieniu jego założeń metodycznych, organizacyjnych, finansowych oraz planów realizacji w najbliższych latach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4l4fds

Podziel się opinią

Share
d4l4fds
d4l4fds