MSP analizuje ofertę PGF zakupu Cefarmu Białystok, Farmacol nadal w przetargu
23.4.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje
ostateczną ofertę zakupu Cefarmu Białystok złożoną przez Polską
Grupę Farmaceutyczną. Resort, który negocjuje też...
23.04.2009 | aktual.: 23.04.2009 15:26
23.4.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje ostateczną ofertę zakupu Cefarmu Białystok złożoną przez Polską Grupę Farmaceutyczną. Resort, który negocjuje też równolegle z Farmacolem, chce podjąć decyzję o wyborze inwestora na przełomie kwietnia i maja. Jeśli nie osiągnie satysfakcjonujących warunków, możliwa jest też sprzedaż Cefarmu na aukcji.
"Nadal jesteśmy w trakcie negocjacji o sprzedaży Cefarmu Białystok. PGF złożył swoją ostateczną propozycję. Komisja przetargowa ją analizuje. Cały czas zainteresowany tą akwizycją jest też Farmacol. Spodziewam się, że rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi na przełomie kwietnia i maja"- powiedział PAP Jan Bury, wiceminister skarbu.
"Jeżeli nie osiągniemy porozumienia, możemy rozważyć sprzedaż Cefarmu Białystok na aukcji" - dodał.
W dniach 7-8 kwietnia Polska Grupa Farmaceutyczna prowadziła dodatkowe badanie białostockiej firmy.
Według nieoficjalnych informacji PAP, trzeci podmiot, który złożył ofertę wiążącą, Phoenix Pharma realnie wycofała się z obecnej walki o Cefarm Białystok i w na placu boju zostały tylko PGF i Farmacol.
Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Ewa Pogodzińska(PAP)
epo/ jtt/