Trwa ładowanie...
d3hr0tl

MSP: stała siedziba dla IPN (komunikat)

...

d3hr0tl
d3hr0tl

28.06. Warszawa - MSP informuje:

Minister Skarbu Państwa 28 czerwca 2013 r. przekazał IPN w trwały zarząd powierzchnie biurowe na warszawskim Mokotowie. Kończy to trwające 13 lat problemy lokalowe Instytutu i stanowi realizację porozumienia zawartego między ministrem SP, ARP i IPN.

Od dziś (28 czerwca 2013 r.) IPN staje się trwałym zarządcą powierzchni biurowych w budynku Mars przy ul. Wołoskiej 7 w Warszawie, które dotychczas należały do Agencji Rozwoju Przemysłu.

"MSP rozumiejąc rolę i znaczenie Instytutu dla demokratycznego państwa od dawna było mocno zaangażowane w znalezienie nowej siedziby dla IPN. To ważny moment. Po 13 latach udało się szczęśliwie rozwiązać problemy lokalowe tej instytucji" - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

d3hr0tl

"Uregulowanie sprawy siedziby Instytutu niezwykle nas cieszy. Chciałbym podziękować kierownictwu Ministerstwa za determinację w rozwiązaniu tej sprawy, która ciągnęła się ponad 10 lat. Dzięki dzisiejszej decyzji możemy bez przeszkód przystąpić do prac remontowo-adaptacyjnych w budynku przy ul. Wołoskiej 7, co umożliwi nam przeprowadzkę do nowej siedziby na jesieni" - powiedział prezes IPN Łukasz Kamiński.

7 czerwca 2013 r. Walne Zgromadzenie ARP S.A. podjęło uchwałę o przeniesieniu nieruchomości przy ul. Wołoskiej 7 w Warszawie na rzecz Skarbu Państwa w miejsce wypłaty dywidendy w gotówce. Następnie Skarb Państwa przekazał wspomniane powierzchnie biurowe (blisko 7 tys. m2) w trwały zarząd IPN. Tym samym zrealizowano porozumienie zawarte pomiędzy ministrem SP, ARP oraz IPN z 1 października 2012 r., mające na celu zapewnienie Instytutowi nowej siedziby.

http://www.msp.gov.pl/portal/pl/29/26132/Stala_siedziba_dla_IPN.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3hr0tl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hr0tl