Trwa ładowanie...
d3h9jud

MSP zastanawia się nad terminem debiutu BGŻ

16.6.Kraków(PAP) - Minister skarbu państwa Aleksander Grad
powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że ministerstwo nie
zmienia planu debiutów giełdowych spółek Skarbu Państwa....

d3h9jud
d3h9jud

16.6.Kraków(PAP) - Minister skarbu państwa Aleksander Grad powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że ministerstwo nie zmienia planu debiutów giełdowych spółek Skarbu Państwa. Dodał jednak, że zastanowienia wymaga sytuacja spółek z sektora bankowego m.in. BGŻ.

Dziennikarze pytali ministra, czy w związku ze spadkami na Giełdzie Papierów Wartościowych rozważa opóźnienie ofert spółek Skarbu Państwa.

Grad poinformował, że w przypadku firm takich jak Zakłady Azotowe w Tarnowie i ENEA terminy nie będą zmieniane.

"Zastanawiamy się, jak postąpić w przypadku takich spółek jak BGŻ, czyli banków, dla których ten okres giełdowy jest dosyć trudny" - powiedział Grad.

d3h9jud

"Po 20 czerwca mamy się spotkać w gronie akcjonariuszy BGŻ i będziemy o tym rozmawiali. Chcemy to zrobić w interesie wszystkich akcjonariuszy i samego banku. Nie chodzi o to, by robić coś na siłę" - dodał.

Na początku czerwca wiceminister skarbu Joanna Schmid informowała, że bank BGŻ może zadebiutować na GPW najwcześniej w lipcu.

Doradca prywatyzacyjny wycenia BGŻ na 2-3 mld zł. W sierpniu 2007 roku akcjonariusze BGŻ zdecydowali o ofercie publicznej akcji. Zgodnie z uchwałą NWZA, powinno do niej dojść w pierwszym półroczu 2008 roku, nie później jednak niż do końca III kwartału 2008 roku.

Skarb Państwa ma 37,29 proc. akcji tego banku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chce sprzedać wszystkie posiadane akcje.

Jak podkreślił Grad, ministerstwo "generalnie" nie zmienia swoich planów.

"Uważamy, że poprzez kierowanie spółek Skarbu Państwa, spółek dobrych i stabilnych, jesteśmy w stanie pomóc i samej giełdzie, i rynkom finansowym w kraju" - mówił Grad. (PAP)

wos/ je/ gor/

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud