Trwa ładowanie...
d4k9phy

MSZ: polsko-rosyjskie konsultacje w obszarze polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

d4k9phy
d4k9phy

27.11. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka bezpieczeństwa i relacje NATO-Rosja były przedmiotem kolejnych konsultacji podsekretarza stanu Bogusława Winida z wiceministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Riabkowem. Do spotkania, które odbyło się na zaproszenie wiceszefa rosyjskiej dyplomacji, doszło 27 listopada w Moskwie.

Konsultacje były kontynuacją dialogu w sprawach bezpieczeństwa, zainicjowanego marcowym spotkaniem wiceministrów w Warszawie. Moskiewskie rozmowy dotyczyły porozumienia w sprawie programu nuklearnego Iranu, sytuacji w Syrii i Afganistanie oraz współpracy NATO-Rosja. Wiceminister Winid podkreślił, że Polska jest zainteresowana rozwojem dialogu z Rosją w dziedzinie polityki bezpieczeństwa. - Pomimo odmiennego postrzegania niektórych kwestii, potrafimy jednocześnie identyfikować obszary współpracy, zarówno na płaszczyźnie dwustronnej, jak i wielostronnej, np. w ramach prac Rady NATO-Rosja." - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

Rozmowy na poziomie ministerialnym zostały poprzedzone konsultacjami na szczeblu departamentów polityki bezpieczeństwa MSZ Polski i Rosji. Doszło do nich 21 listopada w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d4k9phy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k9phy