Trwa ładowanie...
dbzeu6m

MSZ: Rada Spraw Zagranicznych UE potępiła nielegalne referendum na Krymie (komunikat)

...

Share
dbzeu6m

17.03. Warszawa - MSZ informuje:

Zebrani w poniedziałek w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej omówili sytuację na Ukrainie, w tym szczególnie na Krymie oraz we wschodnich i południowych obszarach kraju.

W przyjętych konkluzjach jednoznacznie potępili rosyjską agresję na Ukrainę oraz uznali za nielegalne referendum, które odbyło się w niedzielę na Krymie. Jednocześnie w odpowiedzi na brak deeskalacji sytuacji i działania separatystów krymskich Rada przyjęła sankcje osobiste polegające na zakazie wizowym i zamrożeniu aktywów, wobec 21 mieszkańców Krymu oraz obywateli Federacji Rosyjskiej odpowiedzialnych za rozwój wydarzeń na Półwyspie. Zastrzeżono, że w przypadku braku deeskalacji sytuacji zbierająca się pod koniec tygodnia Rada Europejska na poziomie szefów państw i rządów może podjąć kolejne kroki.

Podczas lunchu ministrowie wysłuchali prezentacji Komisarza ds. Energii Guentera Oettingera poświęconej europejskiemu rynkowi energii i sposobom zapewnienia dywersyfikacji dostaw.

dbzeu6m

Polskiej delegacji przewodniczył minister Radosław Sikorski, który przed rozpoczęciem obrad Rady wziął także udział w spotkaniu Grupy Przyjaciół Ukrainy z udziałem ministra spraw zagranicznych tego kraju Andrija Deszczycy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

dbzeu6m

Podziel się opinią

Share
dbzeu6m
dbzeu6m