Trwa ładowanie...
d40ttbp
msz
30-04-2014 20:22

MSZ: rozmowa wiceministra Winida z sekretarzem generalnym OBWE (komunikat)

...

Share
d40ttbp

30.04. Warszawa - MSZ informuje:

O stanie negocjacji i prowadzonych przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wysiłkach na rzecz uwolnienia przetrzymywanych w Słowiańsku na Ukrainie międzynarodowych inspektorów wojskowych rozmawiał telefonicznie 30 kwietnia podsekretarz stanu Bogusław Winid z sekretarzem generalnym OBWE Lamberto Zannierem.

Do rozmowy doszło z polskiej inicjatywy. Omówiono stan prowadzonych przez OBWE negocjacji ws. uwolnienia przetrzymywanych w Słowiańsku 7 inspektorów wojskowych z państw OBWE, w tym Polaka oraz towarzyszących im ukraińskich żołnierzy. - Liczę, że wszystkie strony, w tym Rosja, będą aktywnie wspierały OBWE w działaniach na rzecz uwolnienia przetrzymywanych - podkreślił wiceminister Winid.

Rozmówcy zgodzili się, że sytuacja na Ukrainie wymaga wzmocnienia zaangażowania wspólnoty międzynarodowej. W tym kontekście, ważną rolę odgrywa Specjalna Misja Monitorująca OBWE. Polska popiera poszerzenie misji, która docelowo ma osiągnąć liczbę 500 obserwatorów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d40ttbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40ttbp
d40ttbp