Trwa ładowanie...
d19ldcy

MSZ: rozmowy o współpracy między Polską i Katarem (komunikat)

...

d19ldcy

13.08. Warszawa - MSZ informuje:

Przygotowaniom do wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w krajach Zatoki Perskiej oraz omówieniu stosunków polsko-katarskich była poświęcona wizyta podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida w Doha. Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się 6 sierpnia z wiceministerm MSZ Kataru Alim Bin Fahadem Al-Hajri.

W rozmowach ze swoim katarskim odpowiednikiem wiceminister Winid podkreślił doskonały stan relacji między Polską, a Katarem. - Polsko-katarskim relacjom dwustronnym towarzyszy bardzo dobra atmosfera i staramy się, aby współpraca we wszystkich dziedzinach zacieśniała się - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. W planach współpracy dwustronnej jest m.in. nawiązanie współpracy pomiędzy uczelniami obu krajów, opracowanie propozycji wspólnego programu wsparcia edukacji dzieci niepełnosprawnych, a także podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Komitetami Olimpijskimi.

Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Katarem w 1989 r. W 2007 r. otwarto ambasadę RP w Doha, a od 2008 r. w Warszawie funkcjonuje ambasada Kataru. Katar wyrósł na strategicznego partnera Polski w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu. W 2014 r. terminal LNG w Świnoujściu ma przyjąć pierwszy transport skroplonego gazu ziemnego z Kataru.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d19ldcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ldcy