Trwa ładowanie...
d3gv5pj

MSZ: spotkanie ministra Sikorskiego z prezydentem Estonii (komunikat)

...

Share
d3gv5pj

18.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska i Estonia są partnerami, którzy w wielu sprawach myślą podobnie - zaznaczył minister Radosław Sikorski w trakcie wtorkowych rozmów z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem w Warszawie. Szef polskiej dyplomacji i prezydent Estonii podkreślili, że oba kraje mają taki sam stosunek do nielegalnej okupacji Krymu i przeprowadzonego niezgodnie z prawem referendum.

W trakcie oficjalnej wizyty w Polsce, prezydent Ilves podkreślił także, że Polskę i Estonię łączy wyjątkowa przyjaźń oraz wzajemne zrozumienie w rozwiązywaniu wspólnych wyznań w regionie, czego doskonałym przykładem jest sytuacja na Ukrainie.

Ważnym tematem była kwestia bezpieczeństwa w regionie, zarówno militarnego, jak i energetycznego. Rozmowy dotyczyły także misji patrolowania przestrzeni powietrznej Baltic Air Policing. Minister Sikorski podziękował również za świetne przygotowanie spotkania ministrów państw wyszehradzkich, nordyckich i bałtyckich, które odbyło się w dniach 6-7 marca w estońskiej Narwie.

d3gv5pj

Kryzys ukraiński był także głównym tematem wcześniejszych rozmów prezydenta Ilvesa z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Oficjalna wizyta prezydenta Ilvesa w Polsce potrwa do 20 marca. We wtorek spotkał się on również z marszałek Sejmu Ewą Kopacz oraz marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. Na jutro zaplanowano spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. W czasie wizyty odbędzie się również Polsko-Estońskie Forum Gospodarcze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3gv5pj

Podziel się opinią

Share
d3gv5pj
d3gv5pj