Trwa ładowanie...
d4s2fm4

MSZ: wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich (komunikat)

...

Share
d4s2fm4

11.04. Warszawa - MSZ informuje:

Szef polskiej dyplomacji wraz z delegacją kierownictwa MSZ zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i rozmawiali z jego dyrekcją i zespołem o możliwościach współpracy i promocji projektu zagranicą.

- Witamy w Muzeum, w którym wciąż pracujemy nad ekspozycją, ale które można już zwiedzać - rozpoczął spotkanie prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich. Po zwiedzeniu powstającej wystawy odbyło się spotkanie szefa MSZ z dyrekcją oraz Radą muzeum. Dyskutowano o tym, jak polska dyplomacja mogłaby pomóc w promocji Muzeum Historii Żydów Polskich za granicą. - Chodzi nie tylko o promocję polityczną, czy w środowiskach żydowskich, ale także przyciągnięcie do tego miejsca turystów - stwierdził minister Radosław Sikorski.

Prof. Stola poinformował, że uroczyste otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich planowane jest pod koniec października, gdy będzie gotowa wystawa. Dyskutowano o formule otwarcia oraz zagranicznych gościach, których warto zaprosić. Rozmawiano także o współpracy nad przełamywaniem szkodliwych stereotypów historycznych o Polsce, w tym mylnej zbitki pojęciowej "polskie obozy koncentracyjne", co stanowi jeden z priorytetów MSZ. Minister Sikorski zachęcił Muzeum do bliższej współpracy w tej sprawie, choćby za pomocą prowadzonego przez MSZ konta twitterowego @GermanNaziCamps, którego celem jest wykorzenienie antypolskich stereotypów.

d4s2fm4

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie mieści się przy Pomniku Bohaterów Getta. Od roku prowadzi działalności programową. Jego misją jest upamiętnienie historii największej żydowskiej diaspory na świecie, która zamieszkiwała na ziemiach polskich. Przed wojną żyło w Polsce 3,3 mln Żydów, a w samej tylko Warszawie stanowili jedną trzecią ludności. 90 proc. polskich Żydów zginęło w Holokauście.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d4s2fm4

Podziel się opinią

Share
d4s2fm4
d4s2fm4