Trwa ładowanie...
d4j3lnc

MSZ ws. szczytu UE w Budapeszcie (komunikat)

...

Share
d4j3lnc

25.02. Warszawa - MSZ informuje:

25 lutego 2010 r. sekretarz stanu ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz będzie przewodniczył polskiej delegacji na szczycie poświęconym strategii Unii Europejskiej dla regionu Dunaju, który odbywa się w Budapeszcie.

W szczycie wezmą udział m.in. premierzy Węgier, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Mołdowy i Serbii oraz kanclerz federalny Austrii, a także komisarz UE ds. polityki regionalnej. Podczas pobytu w Budapeszcie przewidziane jest także spotkanie ministra Mikołaja Dowgielewicza z sekretarzem stanu ds. UE w MSZ Węgier Tiborem Kissem.

Strategia UE dla regionu Dunaju ma być drugą - po przyjętej w październiku 2009 r. strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego - strategią makroregionalną UE. Zgodnie z konkluzjami Rady Europejskiej z 18-19 czerwca 2009 r. Komisja Europejska do końca 2010 r. ma przygotować projekt tego dokumentu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4j3lnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j3lnc
d4j3lnc