Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

Murapol chce pozyskać z emisji akcji ponad 45 mln zł i wejść na GPW latem 2012

23.05. Warszawa (PAP) - Spółka deweloperska Murapol planuje pozyskać z emisji akcji ponad 45 mln zł i przeznaczyć je na uzyskanie nowych projektów deweloperskich oraz realizację...
Share
d3iuaxi

23.05. Warszawa (PAP) - Spółka deweloperska Murapol planuje pozyskać z emisji akcji ponad 45 mln zł i przeznaczyć je na uzyskanie nowych projektów deweloperskich oraz realizację już posiadanych. Zgodnie ze wstępnym harmonogramem, oferta ma ruszyć na początku lipca 2012 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano w komunikacie planowana emisja akcji ma służyć w głównej mierze sfinansowaniu wejścia dewelopera na nowe rynki. Murapol planuje pozyskać na ten cel 30 mln zł. Z kolei 15,4 mln zł spółka chce przeznaczyć na realizację posiadanych już projektów.

Murapol realizuje swoje projekty w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice czy Gdańsk. W tym roku spółka uruchomiła już kolejne inwestycje w Krakowie, Wieliczce, Wrocławiu i Bielsku-Białej. W komunikacie poinformowano, że w przygotowaniu znajduje się kilkanaście kolejnych projektów, również w nowych dla spółki miastach.

d3iuaxi

"Strategia Murapolu zakłada dalszy dynamiczny rozwój, przede wszystkim, w segmencie mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, niskiej i średniej wysokości, co zdaniem zarządu spółki ma zapewnić spółce Murapol pozycję lidera segmentu mieszkaniowego" - napisano w komunikacie.

"Dzięki konsekwentnej realizacji strategii, chcemy w ciągu najbliższych lat stać się jednym z wiodących deweloperów w skali kraju, zaś wejście na GPW jest ważnym elementem realizacji tej strategii" - dodał, cytowany w komunikacie, Michał Sapota, wiceprezes zarządu Murapol.

W 2011 roku przychody dewelopera wyniosły 108,4 mln zł, a zysk netto zamknął na poziomie 26,4 mln zł.

We wtorek, 22 maja, Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Murapol w związku z ofertą publiczną akcji serii oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A2, C2, D oraz praw do akcji serii D.

Oferującym jest Noble Securities. (PAP)

jow/ osz/

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi