Trwa ładowanie...
d4cis8w
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Na co czekamy?

Za nami kolejna sesja rozegrana wg podobnego schematu.
Share
d4cis8w

Byki zachęcone bardzo dobrą sesją za oceanem, gdzie indeksy codziennie notują nowe maksymalne poziomy wzrostu trwającego od marca, kupują rano akcje licząc, że w końcu nadrobimy stracony czas, po czym przychodzi rozczarowanie i rynek z powodu braku popytu opada pod własnym ciężarem. Na coś czekamy, może na piątkowe wygaśnięcie kontraktów serii wrześniowej, może na korektę na giełdach w USA, która pozwoliłaby wejść na rynek z mniejszym ryzykiem rozczarowania. Tak czy inaczej roztrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Osobiście uważam, że nasz rynek podejmie próbę powrotu do wzrostu, liczę na udany koniec miesiąca.

Indeks główny GPW zakończył dzień na poziomie 2164 pkt, obroty 800 mln PLN. Spółka GANT (-3,71%, 22,55 PLN) zapowiedziała nową emisję akcji z prawem poboru. Cena emisyjna zostanie ustalona w przedziale 10-15 PLN. Dzień ustalenia prawa poboru planowany jest na 11 grudnia. Konsorcjum Asseco Poland (+1,63%, 62,4 PLN) i ABG wygrało przetarg KRUS o wartości 42,3 mln PLN. Lepiej niż na ostatnich sesjach zachowywały się akcje banku PKO BP (+2,22%, 32,20 PLN), LOTOS (+2,54%, 24,25 PLN). Słaby POLIMEXMS (-3,28%, 3,83 PLN).

Jutro debiut spółki DELKO, spółka jest dystrybutorem chemii gospodarczej i kosmetyków, dzisiaj fundusz Aviva poinformował o objęciu w ofercie 9,98% tej spółki. Z danych makro poznaliśmy produkcję przemysłową w sierpniu w Polsce, spadek o 0,2% rdr odbiegał od prognoz analityków, które zakładały wzrost o 0,8%. Indeks Fed z Filadelfii wzrósł we wrześniu do 14,1 pkt. prognoza zakładała wzrost do 8 pkt., raport ten mierzy kondycję gospodarczą w wybranych stanach USA.

d4cis8w

Marcin Skupień
Makler DM BZ WBK
marcin.skupien@bzwbk.pl

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4cis8w

Podziel się opinią

Share
d4cis8w
d4cis8w