Trwa ładowanie...
d31hc4o

Nafta Polska podtrzymuje plan sprzedaży I grupy chemicznej w '09

24.9.Warszawa (PAP) - Nafta Polska podtrzymuje plan wynegocjowania i zawarcia umowy sprzedaży spółek z pierwszej grupy chemicznej do końca tego roku - poinformował w czwartek...

Share
d31hc4o

24.9.Warszawa (PAP) - Nafta Polska podtrzymuje plan wynegocjowania i zawarcia umowy sprzedaży spółek z pierwszej grupy chemicznej do końca tego roku - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes Nafty Polskiej, Marek Karabuła.

"Harmonogram nie uległ zmianie i będziemy się starali, aby umowa została wynegocjowana do końca tego roku. (...) Natomiast wpływy z tej sprzedaży powinny zostać zrealizowane po uzyskaniu wszelkich zgód, czyli na początku roku przyszłego" - powiedział prezes.

Nafta Polska zakłada, że wyłączność negocjacyjna zostanie ogłoszona po złożeniu ofert wiążących, czyli w drugiej połowie listopada.

d31hc4o

"Ale nie przesądzamy, że wyłączności udzielimy. Przewidujemy taką możliwość, ale nie wykluczamy, że ta wyłączność nie będzie ogłaszana na kolejnym etapie, bo nadal będą prowadzone równoległe rozmowy" - powiedział wiceprezes Nafty Polskiej Wiesław Skwarko.

Przyznał jednocześnie, że decydującym kryterium przy wyborze inwestora będzie zaoferowana przez niego cena.

"Głównym kryterium przy wyborze oferenta będzie maksymalizacja przychodów ze sprzedaży, która jest zwyczajowym kryterium przy prywatyzacjach polegających na sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa" - powiedział Skwarko.

Nafta Polska zakwalifikowała sześć podmiotów na krótką listę chętnych do zakupu pierwszej grupy chemicznej.

Do kolejnego etapu procesu zostały dopuszczone następujące podmioty: Bain Capital Ltd; konsorcjum: Cinven Ltd, Kolaja & Partners Sp. z o.o.; NQI (National Qatar Industries Company); PCC SE; UAB Achema Group i I Fundusz Mistral SA.(PAP)

pif/ jtt/

d31hc4o

Podziel się opinią

Share
d31hc4o
d31hc4o