Trwa ładowanie...
d1y9m6e

NATO do końca września przedłuża operację w Libii

01.06. Bruksela (PAP/AFP) - NATO postanowiło w środę przedłużyć do końca września misję sojuszu w Libii, która miała formalnie zakończyć się 27 czerwca - poinformowano w...

Share
d1y9m6e

01.06. Bruksela (PAP/AFP) - NATO postanowiło w środę przedłużyć do końca września misję sojuszu w Libii, która miała formalnie zakończyć się 27 czerwca - poinformowano w komunikacie sekretarza generalnego NATO.

Decyzja o przedłużeniu misji "o kolejne 90 dni" wysyła jasny przekaz reżimowi Muammara Kadafiego: "jesteśmy zdecydowani kontynuować operację dla ochrony ludności Libii" - ogłosił Anders Fogh Rasmussen.

Dodał, że NATO będzie "kontynuować wysiłki na rzecz wypełnienia mandatu Organizacji Narodów Zjednoczonych".

"Nasza decyzja stanowi jasny przekaz także dla Libijczyków: NATO, nasi partnerzy, wspólnota międzynarodowa stoją po waszej stronie" - podkreślił sekretarz generalny. Zaznaczył, że koalicja "jest zjednoczona, abyście (Libijczycy) mogli budować waszą przyszłość".

NATO 31 marca przejęło dowództwo nad operacją militarną przeciwko siłom Kadafiego w Libii.

Decyzję o przedłużeniu misji podjęła Rada Północnoatlantycka, która zebrała się w środę w Brukseli na szczeblu ambasadorów państw członkowskich. Rada jest najważniejszym organem decyzyjnym NATO. (PAP)

ksaj/ ro/ jtt/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1y9m6e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y9m6e
d1y9m6e