Trwa ładowanie...

Nauczyciele boją się uczniów - masowo idą na szkolenia

Nauczyciele w Krakowie masowo ruszyli na zorganizowane przez kuratorium szkolenie o bezpieczeństwie - informuje "Dziennik Polski". Coraz częściej spotykają się z agresją uczniów i rodziców.

Share
Nauczyciele boją się uczniów - masowo idą na szkolenia
d2lihlx

Tylko od stycznia do czerwca tego roku na terenie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych doszło do ponad 18 tys. różnych przestępstw i wykroczeń. Dla porównania w całym 2004 r. było ich 17 tys., a rok temu 21 tys. W tym roku, jak zauważają policjanci, spadła liczba kradzieży na terenie szkół, więcej jest jednak bójek czy pobić.

- Coraz częściej spotykamy się z agresją ze strony uczniów, ale także ich rodziców, którzy straszą nas, krzyczą, a właściwie wrzeszczą i to przy dzieciach. Uczniowie z kolei kierują pod adresem nauczycieli wyzwiska, groźby, znieważają nas - powiedziała gazecie Małgorzata Kozak-Zasadni, dyrektorka Gimnazjum nr 45 w Krakowie.

Dlatego na zorganizowaną w Krakowie przez małopolskie kuratorium oświaty konferencję pod hasłem "Bezpieczeństwo w szkole" przyszły tłumy nauczycieli i pedagogów szkolnych.

d2lihlx

Podziel się opinią

Share
d2lihlx
d2lihlx