Trwa ładowanie...

Nauczyciele walczą o prawo do "pomostówek"

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie
akceptuje propozycji rządu dotyczących emerytur pomostowych -
poinformował prezes związku Sławomir Broniarz. Rząd chce, by prawo
do "pomostówek" mieli tylko nauczyciele pracujący z tzw. trudną
młodzieżą.

Share
Nauczyciele walczą o prawo do "pomostówek"
Źródło: PAP
d4f4uh9

W środę w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają negocjacje rządu z nauczycielskimi związkami zawodowymi. Biorą w nich udział przedstawiciele ZNP, "Solidarności" i Forum Związków Zawodowych.

_ ZNP nie akceptuje propozycji Ministerstwa Pracy dotyczącej wbicia klina w środowisko nauczycieli _ - powiedział Broniarz dziennikarzom w przerwie negocjacji. Jak ocenił, właśnie poróżnieniem nauczycieli może skutkować propozycja, aby tylko nauczyciele pracujący z tzw. trudną młodzieżą mieli prawo do emerytur pomostowych.

d4f4uh9

_ W dalszym ciągu podtrzymujemy nasz postulat, aby nauczyciele jako całość środowiska byli objęci uprawnieniami do wcześniejszych emerytur. A to jest w rozbieżności z propozycjami (rządowymi - PAP) dotyczącymi emerytur pomostowych _ - podkreślił prezes ZNP.

Broniarz przypomniał, że problem wcześniejszych emerytur to jeden z głównych tematów środowych i czwartkowych negocjacji związków zawodowych z rządem. Jak poinformował, na razie w trakcie negocjacji ten temat nie był omawiany. Dyskutowano przede wszystkim o pensum i podwyżkach oraz o różnicach w zarobkach nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Szczegółów ustaleń jednak nie podał.

d4f4uh9

Podziel się opinią

Share
d4f4uh9
d4f4uh9