Trwa ładowanie...
d2fyngq

Negocjacje lekarzy z rządem

Wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Tomasz Underman zapowiedział, że spotkanie z minister zdrowia będzie dotyczyć czasu pracy lekarzy po 1 stycznia 2008 roku. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 12.
Share
Negocjacje lekarzy z rządem
Źródło: Jupiterimages
d2fyngq

Tomasz Underman powiedział Informacyjnej Agnecji Radiowej, że na spotkaniu z Ewą Kopacz, lekarze będą chcieli poznać stanowisko rządu w sprawie dyrektywy europejskiej dotyczącej klauzuli "opt-out", która pozwala wydłużyć czas pracy w tygodniu powyżej 48 godzin. Underman zaznaczył, że skoncentrowanie się tylko na wydłużeniu czasu pracy nie rozwiąże problemów finansowych lekarzy. Jego zdaniem lekarze wyrażą zgodę na rozwiązania przedstawione w klauzuli jeśli równocześnie zwiększone zostaną stawki ich wynagrodzeń.

Tomasz Underman liczy na możliwości długofalowego porozumienia z rządem, lub podpisania układu zbiorowego, który poprawi sytuacje w służbie zdrowia. Wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zaznaczył, że negocjując stawki płac, jego związek nie będzie zajmować sztywnego stanowiska wobec rządu.

d2fyngq

Podziel się opinią

Share
d2fyngq
d2fyngq