Trwa ładowanie...
nfz

NFZ przeznaczy dodatkowe pieniądze na pensje dla urzędników

6,9 mln zł dodatkowych funduszy ma przeznaczyć rząd za sprawą zmienionego planu finansowego dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze pójdą na urzędnicze podwyżki.

Share
NFZ przeznaczy dodatkowe pieniądze na pensje dla urzędników
Źródło: East News, Fot: Andrzej Zbraniecki/EAST NEWS
d3zvh1h

Nowy projekt finansowy dla NFZ jest właśnie w trakcie opiniowania przez sejmowe komisje. Jak wskazuje dziennik "Fakt" na leczenie ma trafić kilka miliardów złotych więcej. Dodatkowe 6,9 mln zł NFZ wyda na podwyżki.

Z odpowiedzi biura prasowego NFZ dla "Faktu" wynika, że pracownicy od 10 lat nie dostali podwyżek. – Prowadzi to do sytuacji, że wykwalifikowana kadra rezygnuje z pracy w Funduszu, decydując się na bardziej szanowaną i znacznie lepiej płatną pracę gdzie indziej – wyjaśnił rzecznik.

Guzy mózgu. Uważaj na te wczesne objawy. Zobacz wideo:

d3zvh1h

Na co pójdzie reszta pieniędzy, którą otrzyma NFZ? Według informacji dziennika również na urzędnicze pensje. W piśmie wysłanym Faktowi NFZ tłumaczy, że wraz "z rozwojem informatyzacji w służbie zdrowia, realizacją zadań związanych z promocją i profilaktyką zdrowotną oraz utworzeniem nowego korpusu służb kontrolerskich" Fundusz potrzebuje nowych środków na wynagrodzenia nowych pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zvh1h

Podziel się opinią

Share
d3zvh1h
d3zvh1h