ycipk-y82uok

NFZ przeznaczy dodatkowe pieniądze na pensje dla urzędników

6,9 mln zł dodatkowych funduszy ma przeznaczyć rząd za sprawą zmienionego planu finansowego dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze pójdą na urzędnicze podwyżki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia.
Siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia. (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki/EAST NEWS)
ycipk-y82uok

Nowy projekt finansowy dla NFZ jest właśnie w trakcie opiniowania przez sejmowe komisje. Jak wskazuje dziennik "Fakt" na leczenie ma trafić kilka miliardów złotych więcej. Dodatkowe 6,9 mln zł NFZ wyda na podwyżki.

Czytaj: NFZ nie ma na leki. Mówi, że zapłaci szpitalom "potem"

Z odpowiedzi biura prasowego NFZ dla "Faktu" wynika, że pracownicy od 10 lat nie dostali podwyżek. – Prowadzi to do sytuacji, że wykwalifikowana kadra rezygnuje z pracy w Funduszu, decydując się na bardziej szanowaną i znacznie lepiej płatną pracę gdzie indziej – wyjaśnił rzecznik.

ycipk-y82uok

Guzy mózgu. Uważaj na te wczesne objawy. Zobacz wideo:

Czytaj też: Niskie podatki superbogaczy. 0,5 proc. więcej starczyłoby, by posłać każde dziecko do szkoły

Na co pójdzie reszta pieniędzy, którą otrzyma NFZ? Według informacji dziennika również na urzędnicze pensje. W piśmie wysłanym Faktowi NFZ tłumaczy, że wraz "z rozwojem informatyzacji w służbie zdrowia, realizacją zadań związanych z promocją i profilaktyką zdrowotną oraz utworzeniem nowego korpusu służb kontrolerskich" Fundusz potrzebuje nowych środków na wynagrodzenia nowych pracowników.

ycipk-y82uok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-y82uok
ycipk-y82uok