Badanie "Bohaterowie czy donosiciele?" Fundacji Batorego i CBOS po raz pierwszy tak dogłębnie sprawdziło nasz stosunek do informowania o lobbingu, korupcji czy łamaniu prawa przez pracodawców, przełożonych lub kolegów z pracy.
Mimo deklaracji o poparciu dla nagłaśniania takich spraw, Polacy zapytani o swoją postawę wobec konkretnego kolegi, który zasygnalizuje takie problemy, okazują się już nie tacy życzliwi.
Jak podkreśla "DGP", niestety okazało się, że od sygnalisty (ang. whistleblower - gwiżdżący na alarm) nie udało się odkleić łatki donosiciela.