Trwa ładowanie...

Nietrafione mundury

Policjanci dostają właśnie... zimowe mundury. Część z nich nie pasuje, są za małe lub za duże. Przełożeni każą jednak je odbierać niezależnie od tego, czy są w odpowiednich rozmiarach, czy też nie - informuje "Życie Warszawy".

Nietrafione mundury
d4k3tzi
d4k3tzi

Akcja rozdawania nowych ubrań policjantom ruszyła pod koniec poprzedniego roku. W sumie komenda główna przekazała zimą dla mundurowych 26 tysięcy kompletów. Do policjantów nie trafiło jeszcze 4 tysiące sortów zimowych. Dlaczego część mundurów nie pasuje?

Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznego policji informuje, że do funkcjonariuszy trafiły mundury w takich rozmiarach, które podali przy pierwszym zamówieniu w 2008 roku. Chociaż zapewnia, że jest możliwość wymiany niepasujących części umundurowania, rozmówcy gazety twierdzą, że na razie nie jest to możliwe, gdyż w magazynach nie ma dodatkowych kompletów. Policjanci wymieniają się więc między sobą.

Komenda Główna Policji podaje, że na razie policjanci złożyli 26 reklamacji dotyczących zimowych kurtek oraz trzy, które dotyczą spodni. Mundury są na gwarancji. Ich wykonawca po otrzymaniu reklamacji ma 30 dni na usunięcie wad.

Jak zapewnia KGP w tym roku do funkcjonariuszy ma trafić partia kolejnych 14 tysięcy kompletów. Do 2012 roku w nowe służbowe ubrania ma być wyposażonych w sumie ok. 65 tysięcy policjantów, którzy patrolują ulice.

Więcej w "Życiu Warszawy".

d4k3tzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k3tzi