Trwa ładowanie...
hr
18-03-2013 08:06

Nomadzi XXI wieku

Zamiast etatu specjaliści szukają ciekawych projektów i niezależności

Share
Nomadzi XXI wiekuŹródło: Thinkstock
d1rllm1

Zamiast etatu specjaliści szukają ciekawych projektów i niezależności - donosi "Rzeczpospolita".

Eksperci rynku pracy mówią o nowym trendzie na rynku pracy: kończy się era stabilnych związków pracownika z pracodawcą, niekiedy na całe zawodowe życie.

*Polecamy: * Chorobowe zależy od listonosza

Wśród pracowników rosną dwie grupy: jedni - choć marzą o stałej posadzie, nie mogą jej znaleźć i są skazani na pracę tymczasową. Drudzy - specjaliści o cenionych umiejętnościach - sami odrzucają etat i wybierają niezależność.

d1rllm1

Politycy i ekonomiści mówią głównie o tej pierwszej grupie, która jest większa i stwarza zagrożenie dla stabilności systemu. O drugą grupę nie muszą się martwić. Mniej się o niej mówi, ale ona też szybko rośnie.

Niezależnym pracownikom sprzyja rozwój firm i serwisów, które kierują do nich swe usługi. Tak jak nowy portal Getak.pl, który skupia freelancerów-nomadów realizujących projekty prawie wyłącznie zdalnie.

"Są to informatycy, twórcy serwisów internetowych, copywriterzy, tłumacze, a także PR-owcy czy specjaliści od mediów społecznościowych. To oni mogą krążyć po świecie z laptopem i decydować, ile czasu w podróży poświęcą na pracę, a ile czasu na przyjemności" - mówi Radosław Kobus, współtwórca Getak.pl.

MA

d1rllm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rllm1
d1rllm1