Trwa ładowanie...

Nowa propozycja od Pepsi: energetyczna mieszanka

Kickstart to nowy produkt, który ma sprawić, że rano zapomnimy o filiżance małej czarnej. Koncern wymyślił, by wcisnąć go młodzieży.
Share
Nowa propozycja od Pepsi: energetyczna mieszanka
Źródło: WP.PL
d3y58z6

Kickstart to nowy produkt, który ma sprawić, że zapomnimy o filiżance małej czarnej. Czy puszka energetyka rzeczywiście może zdetronizować poranną kawę?

Nowy napój to miks znanego na polskim rynku Mountain Dew, odrobiny soku owocowego (zawartość 5 proc.), kofeiny oraz witamin B i C. Na początek planowane są dwa warianty smakowe: wieloowocowy i cytrusowy.

Amerykański koncern chce sposób zarówno pozyskać nowych klientów, jak i przekonać dotychczasowych do zmiany swoich przyzwyczajeń i picia napoju z puszki o poranku zamiast gorącej kawy czy herbaty. Jedna puszka o objętości 470 ml ma zawierać 80 kalorii i 92 mg kofeiny. To mniej niż podobnej objętości kawa czy przeciętny napój energetyczny.

d3y58z6

Pepsi od dawna obserwuje dynamicznie rozwijający się rynek energetyków i najwyraźniej postanowiła uszczknąć dla kawałek tego tortu, unikając jednocześnie wszelkich negatywnych skojarzeń, jakie związane są z tego typu napojami. Stąd postawienie na alternatywny produkt z mniejszą dawkę kofeiny, dodatkiem witamin i owocowym smakiem.

Zdaniem ekspertów Pepsi może mieć problem z wypromowaniem Kickstartera i zajęciem mocnej pozycji na rynku. Amerykanie mają silnie zakorzeniony zwyczaj picia porannej kawy, choćby ze Starbucksa.

Nowy produkt ma być nie tylko alternatywą dla kawy czy porannych napojów, ale też remedium na kurczące się wyniki sprzedaży napojów gazowanych koncernu.

d3y58z6

Podziel się opinią

Share
d3y58z6
d3y58z6