Trwa ładowanie...
d39gwbt

Nowe wagony PKP Intercity. Wyjadą na tory już w styczniu

W środę pokaz, od stycznia regularne kursy. PKP Intercity zaprezentowało kilka zmodernizowanych wagonów, które już niedługo zasilą tabor przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe wagony PKP Intercity. Wyjadą na tory już w styczniu
(WP.PL, Fot: Bartłomiej Banaszak/PKP)
d39gwbt

Wagony są po generalnym remoncie. Wymieniono wszystko poza szkieletem. Są nowe siedzenia, nowe ubikacje i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Jak mówi rzeczniczka przewoźnika Beata Czemerajda, są też nowe przedziały w klasie biznes. Są w nim bardzo szerokie i wygodne fotele. W całym przedziale są tylko cztery miejsca. Jednak miejscówka w takim przedziale nie jest tania. Do zwykłego biletu trzeba dopłacić sto złotych.

W każdym przedziale tradycyjne pokrętła i regulatory zostały zastąpione przez wyświetlacze elektroniczne. W składach pojawią się też wagony barowe z nowoczesnym wyposażeniem.

d39gwbt

Wagony zmodernizowała poznańska fabryka Cegielskiego. Część kosztów remontu sfinansowała Unia Europejska. Odnowiony tabor zacznie wozić pasażerów w styczniu na kilku trasach. Z dwudziestu wagonów można będzie zestawić trzy pociągi.

Ze zmodernizowanego taboru będzie można korzystać na trasach z Warszawy do Poznania i Szczecina.

13 grudnia przewoźnik wypuścił na tory 20 składów typu Flirt. We wtorek pasażerów zaczął wozić pierwszy pociąg Dart, nazywany polskim Pendolino. Składy te będą wozić pasażerów między innymi z Warszawy do Lublina i Białegostoku.

d39gwbt

Podziel się opinią

Share
d39gwbt
d39gwbt