Trwa ładowanie...

Nowe wagony PKP Intercity. Wyjadą na tory już w styczniu

W środę pokaz, od stycznia regularne kursy. PKP Intercity zaprezentowało kilka zmodernizowanych wagonów, które już niedługo zasilą tabor przewoźnika.

Share
Nowe wagony PKP Intercity. Wyjadą na tory już w styczniu
Źródło: WP.PL, fot: Bartłomiej Banaszak/PKP
dcx939o

Wagony są po generalnym remoncie. Wymieniono wszystko poza szkieletem. Są nowe siedzenia, nowe ubikacje i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Jak mówi rzeczniczka przewoźnika Beata Czemerajda, są też nowe przedziały w klasie biznes. Są w nim bardzo szerokie i wygodne fotele. W całym przedziale są tylko cztery miejsca. Jednak miejscówka w takim przedziale nie jest tania. Do zwykłego biletu trzeba dopłacić sto złotych.

W każdym przedziale tradycyjne pokrętła i regulatory zostały zastąpione przez wyświetlacze elektroniczne. W składach pojawią się też wagony barowe z nowoczesnym wyposażeniem.

dcx939o

Wagony zmodernizowała poznańska fabryka Cegielskiego. Część kosztów remontu sfinansowała Unia Europejska. Odnowiony tabor zacznie wozić pasażerów w styczniu na kilku trasach. Z dwudziestu wagonów można będzie zestawić trzy pociągi.

Ze zmodernizowanego taboru będzie można korzystać na trasach z Warszawy do Poznania i Szczecina.

13 grudnia przewoźnik wypuścił na tory 20 składów typu Flirt. We wtorek pasażerów zaczął wozić pierwszy pociąg Dart, nazywany polskim Pendolino. Składy te będą wozić pasażerów między innymi z Warszawy do Lublina i Białegostoku.

dcx939o

Podziel się opinią

Share
dcx939o
dcx939o