Trwa ładowanie...
d26als1

NWZ Rafako upoważniło zarząd do emisji w ramach kapitału docelowego

24.03. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Rafako na poniedziałkowym walnym zdecydowali o zmianach w statucie, które upoważniają zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach...

d26als1
d26als1

24.03. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Rafako na poniedziałkowym walnym zdecydowali o zmianach w statucie, które upoważniają zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego - poinformowała PAP osoba obecna na walnym.

Zgodnie z przyjętymi zmianami w statucie zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 30.663.996 zł, w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału. Upoważnienie zarządu będzie obowiązywało przez trzy lata od wpisania zmian w statucie do KRS.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Rafako środki z nowej emisji akcji przeznaczone zostaną na realizację pozyskanych przez spółkę kontraktów.

Akcje nowej emisji mają być plasowane po cenie nie mniejszej niż cena ważona z 20 sesji przed dniem podjęcia uchwały zarządu w sprawie emisji, pomniejszonej o dyskonto w wysokości 5 proc.

Zgodnie z uchwałą akcjonariusze posiadający obecnie powyżej 10 proc. akcji Rafako uzyskają pierwszeństwo w objęciu nowych akcji.

Największym akcjonariuszem Rafako jest PBG, które kontroluje 61 proc. akcji spółki, w tym bezpośrednio 11 proc. i 50 proc. przez Multaros Trading Company Limited.

Kapitał zakładowy Rafako wynosi 139,2 mln zł i dzieli się na 69,6 mln akcji. (PAP)

gsu/ osz/

d26als1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26als1