Trwa ładowanie...
d1vupfg

NWZA Hardeksu zdecyduje o splicie akcji własnych i buy-backu

02.12. Warszawa (PAP) - BBI Capital NFI, który kontroluje 31,5 proc. kapitału Hardeksu zażądał, aby w porządku obrad na NWZA spółki zwołanym na 21 grudnia umieścić punkt dotyczący...

Share
d1vupfg

02.12. Warszawa (PAP) - BBI Capital NFI, który kontroluje 31,5 proc. kapitału Hardeksu zażądał, aby w porządku obrad na NWZA spółki zwołanym na 21 grudnia umieścić punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie splitu akcji spółki oraz wyrażenia zgody na nabycie przez spółkę akcji własnych w celu umorzenia - podał Hardex w komunikacie.

Z wniosku BBI Capital NFI wynika, że split miałby zostać dokonany w stosunku 1 do 10.

W komunikacie podano, że celem uchwały w sprawie skupu akcji własnych jest dystrybucja nadwyżek gotówkowych spółki do akcjonariuszy.

d1vupfg

"Przekazanie akcjonariuszom nadwyżek gotówkowych wypracowanych przez spółkę jest elementem działań zmierzających do optymalizacji struktury finansowania Hardex oraz poprawy efektywności wykorzystania kapitałów własnych. Podjęcie przedmiotowej uchwały umożliwi wyjście z inwestycji w akcje Hardex inwestorom wyrażającym taki zamiar w warunkach ograniczonej płynności walorów spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych" - napisano.(PAP)

gsu/ ana/

d1vupfg

Podziel się opinią

Share
d1vupfg
d1vupfg