Trwa ładowanie...
dbi86bz
indeksy

Obrona kolejnego Wsparcia

Wczoraj WIG 20 w początkowej fazie sesji zanotował osłabienie, które sprowadziło rynek do poziomu 2480,5. Potem inwestorzy postanowili kupować akcje, co popołudniu zapewniło wzrost do poziomu 2503. To było wszystko na co było tego dnia stać stronę popytową. Rynek zaczął słabnąć, choć skala spadków nie była duża.

Share
dbi86bz

Zamknięcie wypadło na poziomie 2493, co oznaczało spadek w stosunku do środowego zamknięcia o 3 punkty. Główny powód tej przeceny to słabe zachowanie Pekao i zbicie na fixingu o złotówkę kursu PKN-u. Wczoraj popyt podjął walkę, choć nie udało się pokonać poziomu 2500, który teraz działa jak opór. Jeżeli byki chcą przejąć inicjatywę, to pierwszym zadaniem jest dźwignięcie rynku powyżej tego poziomu i utrzymanie go tam do zamknięcia sesji. Wówczas możliwy będzie atak na poziom oporu 2524. Jeżeli rynek nie pokona poziomu 2500, to grozi nam ponowny test wsparcia na poziomie 2475. Najsilniejszą strefą wsparcia powinien być obszar 2445-2450.
Dziś dowiemy się, jaka jest sytuacja na rynku pracy w USA. Analitycy oczekują, że w sektorze pozarolniczym zostało utworzonych w styczniu 160 tysięcy nowych miejsc pracy. Biorąc pod uwagę, jak niekorzystnie dwa dni temu zareagował nasz rynek na dane o PKB w USA, które rozczarowały, to jest to na dzisiejszej sesji potencjalny czynnik ryzyka. Niestety w ostatnim czasie WIG 20 prezentuje się słabo i znacznie częściej dyskontuje negatywne informacje napływające z zagranicy, niż te pozytywne. Przyczyn można wymienić kilka, ale dwie podstawowe, to podaż akcji banków ze strony inwestorów większościowych i słabe dane makro z naszej gospodarki. Jeżeli rynek nie będzie „bombardowany” kolejnymi takimi informacjami, to można oczekiwać uspokojenia nastrojów.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30601/poranny_20130201.pdf )
Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

dbi86bz

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dbi86bz

Podziel się opinią

Share
dbi86bz
dbi86bz