Trwa ładowanie...

Obrzydliwe! Larwy były w Michałkach!

Obrzydlistwo! W popularnych cukierkach Michałkach odkryto robaki! Larwy mklika mącznego były w cukierkach, znalezionych w szczecińskim sklepie. Sanepid zdecydował o wycofaniu towaru.

Obrzydliwe! Larwy były w Michałkach!Źródło: newspix.pl, fot: marcin kokolus
d3lijdt
d3lijdt

Termin ważności cukierków do spożycia mija na początku przyszłego roku. To skąd larwy? – Przypuszczalnie robaki rozmnażają się w orzechach użytych do produkcji cukierków – tłumaczy Małgorzata Kapłan z Sanepidu w Szczecinie.

Obecność robaków może być spowodowana nieodpowiednim przechowywaniem towaru, np. wystawieniem go na ciepło. Objawem występowania w żywności larw mklika jest charakterystyczne rozdrobnienie nadzienia – będące efektem przeżucia go przez larwy i wydalenia.

Jeśli zauważymy, że w cukierkach są robaki, pozbądźmy się tego opakowania i dokładnie przejrzyjmy zawartość całej szafki. Wytępienie tych szkodników jest możliwe tylko radykalnymi środkami – trzeba pozbyć się wszelkiej zainfekowanej żywności, nawet jeśli skończyłoby się to całkowitym opróżnieniem spiżarni.

Zjedzenie żywności zanieczyszczonej mklikiem może spowodować silne bóle żołądka i torsje. Jeżeli zjemy już cukierka z tym robakiem, niezwłocznie zgłośmy się do lekarza w celu zwalczenia z organizmu tego paskudztwa.

d3lijdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lijdt