Trwa ładowanie...
d2xy5pm

Oferta bezrobocia za granicą

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze o oszustach, którzy podszywają się pod agencje zatrudnienia i umieszczają w sieci ogłoszenia dotyczące pracy za granicą służące tylko wyłudzaniu pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oferta bezrobocia za granicą
(Thinkstock)
d2xy5pm

*"Dziennik Gazeta Prawna" pisze o oszustach, którzy podszywają się pod agencje zatrudnienia i umieszczają w sieci ogłoszenia dotyczące pracy za granicą służące tylko wyłudzaniu pieniędzy. *

Ogłoszeniodawcy pracy nie gwarantują, a jedynie drenują kieszenie naiwnych, którzy płacą zaliczki. Trudno oszacować skalę zjawiska, jednak legalni pośrednicy coraz częściej mają kontakt z poszkodowanymi.

Pracownica jednej z agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej mówi, że jej firma codziennie otrzymuje nawet kilkanaście telefonów dotyczących ofert pracy sygnowanych jej logo, które zamieścili oszuści. Pośrednicy sami starają się usuwać z portali oszukańcze oferty. Jest to jednak trudne, bo fałszywych ogłoszeń jest sporo, a do tego pojawiają się nawet w bardzo małych, lokalnych serwisach internetowych. Policja też jest bezradna i większość zawiadomień o przestępstwie kończy się umorzeniem sprawy z powodu niewykrycia sprawców.

d2xy5pm

Oferty pracy za granicą! Szansa na większy zarobek!

Podziel się opinią

Share

d2xy5pm

d2xy5pm
d2xy5pm