Trwa ładowanie...

Ofiary pożaru

110 osób zginęło w pożarze zakładów tekstylnych

Share
Ofiary pożaruŹródło: Thinkstockphotos
d4awu00

Obrażenia odniosły dziesiątki pracowników fabryki.

Wcześniejszy bilans mówił o 63 zabitych i 35 rannych.

W zakładach tych zatrudnionych jest około 450 osób, ale w czasie pożaru wewnątrz było ok. 150 osób - powiedział jeden z rannych pracowników.

d4awu00

Trwa dogaszanie pożaru. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną. "W ciągu dwóch minut ogień ogarnął całą fabrykę" - powiedział przebywający w szpitalu 29-letni Liaqat Hussain, który ma rozległe oparzenia.

Według szefa strażaków Ehtishama ud-Dina większość ofiar śmiertelnych to osoby, które nie mogły się wydostać z piwnicy w fabryce. Pracownicy mówią też, że ucieczkę utrudniały kraty w oknach i zamknięta brama. Niektóre osoby uratowały się, skacząc z dachu.

"Brama była zamknięta. Byliśmy uwięzieni w środku" - powiedział Hussain.

"Właściciele bardziej przejmowali się zabezpieczeniem ubrań niż bezpieczeństwem pracowników" - dodał zatrudniony w fabryce Mohammad Pervez. Twierdzi, że "wiele osób mogłoby się uratować, gdyby w oknach nie było krat".

d4awu00

Jak poinformował starszy inspektor Amir Farooqi, policja szuka obecnie właścicieli zakładu.

Również we wtorek w mieście Lahaur we wschodnim Pakistanie zapaliła się fabryka obuwia. Według najnowszego bilansu zginęło 25 osób. Poprzedni mówił o 21 zabitych.

Wtorkowe pożary są dowodem na kłopoty z bezpieczeństwem i higieną pracy w Pakistanie. Krytycy twierdzą, że rząd jest zbyt skorumpowany i nieskuteczny, by objąć opieką pracowników oraz rozwiązać szereg problemów, takich jak przerwy w dostawach energii, powszechne ubóstwo czy talibska rebelia.

(Nap)

d4awu00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4awu00
d4awu00