Trwa ładowanie...

Oni nie mają problemów ze znalezieniem pracy

Blisko 67 procent badanych pracodawców planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy.

Oni nie mają problemów ze znalezieniem pracyFot: reynermedia/flickr (CC BY 2.0)
d2ejxq7
d2ejxq7

Polski rynek pracy dla menadżerów i specjalistów to rynek pracownika, a nie pracodawcy - takie wnioski można wyciągnąć z badania firmy rekrutacyjnej Antal. Blisko 67 procent badanych pracodawców planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy.

Największą dynamiką zatrudnienia w skali Polski wykazały się ponownie firmy z sektora Usług Wspólnych. Tutaj aż 90 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Według odpowiedzi respondentów, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w tym sektorze w nadchodzącym kwartale będzie nadal bardzo wysokie. 89 proc. firm zamierza przeprowadzać rekrutacje.

Z obszaru Księgowość 84 proc. badanych firm deklarowało, że przeprowadza procesy rekrutacyjne. Kolejny kwartał również będzie owocny w rekrutacje w tym sektorze - 74 proc. firm planuje dalsze zatrudnienia, a tylko 9 proc. organizacji planowało redukcję etatów w chwili przeprowadzania badania.

Sektor Ubezpieczeń także wykazuje się bardzo dobrą dynamiką zatrudnienia. 77 proc. firm deklarowało, że w czasie przeprowadzania badania było w trakcie prowadzenia rekrutacji, a 72 proc. badanych deklarowało planowane zatrudnienia w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

d2ejxq7

Najmniejszą dynamikę zatrudnienia mają sektory Prawa i Usług Komunalnych. Jednak deklaracje firm wskazują na to, że ich sytuacja ma się powoli zmieniać - w kolejnym kwartale rekrutacje w sektorze Prawa planuje już 3 proc.

"Według deklaracji firm, zarówno polski rynek pracy, jak i światowy rynek są obecnie w dobrej sytuacji. Zgodnie z wynikami najnowszej edycji raportu można przypuszczać, że w kolejnych kwartałach sytuacja będzie się jeszcze bardziej poprawiać - zauważymy rosnące zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów, niezależnie od sektora i regionu" - komentują wyniki badania autorzy raportu.

Dla nich praca jest zawsze? Są poszukiwani bez względu na poziom bezrobocia:

d2ejxq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ejxq7