Trwa ładowanie...
du4oimj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
menedżerowie

Oni nie mają problemów ze znalezieniem pracy

Blisko 67 procent badanych pracodawców planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oni nie mają problemów ze znalezieniem pracy
(Fot: reynermedia/flickr (CC BY 2.0))
du4oimj

Polski rynek pracy dla menadżerów i specjalistów to rynek pracownika, a nie pracodawcy - takie wnioski można wyciągnąć z badania firmy rekrutacyjnej Antal. Blisko 67 procent badanych pracodawców planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy.

Największą dynamiką zatrudnienia w skali Polski wykazały się ponownie firmy z sektora Usług Wspólnych. Tutaj aż 90 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Według odpowiedzi respondentów, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w tym sektorze w nadchodzącym kwartale będzie nadal bardzo wysokie. 89 proc. firm zamierza przeprowadzać rekrutacje.

Z obszaru Księgowość 84 proc. badanych firm deklarowało, że przeprowadza procesy rekrutacyjne. Kolejny kwartał również będzie owocny w rekrutacje w tym sektorze - 74 proc. firm planuje dalsze zatrudnienia, a tylko 9 proc. organizacji planowało redukcję etatów w chwili przeprowadzania badania.

du4oimj

Sektor Ubezpieczeń także wykazuje się bardzo dobrą dynamiką zatrudnienia. 77 proc. firm deklarowało, że w czasie przeprowadzania badania było w trakcie prowadzenia rekrutacji, a 72 proc. badanych deklarowało planowane zatrudnienia w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

Najmniejszą dynamikę zatrudnienia mają sektory Prawa i Usług Komunalnych. Jednak deklaracje firm wskazują na to, że ich sytuacja ma się powoli zmieniać - w kolejnym kwartale rekrutacje w sektorze Prawa planuje już 3 proc.

"Według deklaracji firm, zarówno polski rynek pracy, jak i światowy rynek są obecnie w dobrej sytuacji. Zgodnie z wynikami najnowszej edycji raportu można przypuszczać, że w kolejnych kwartałach sytuacja będzie się jeszcze bardziej poprawiać - zauważymy rosnące zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów, niezależnie od sektora i regionu" - komentują wyniki badania autorzy raportu.

Dla nich praca jest zawsze? Są poszukiwani bez względu na poziom bezrobocia:

du4oimj

Podziel się opinią

Share

du4oimj

du4oimj