Trwa ładowanie...
da3kjuf

Orbis Travel ściąga ponad tysiąc turystów z zagranicy

Biuro podróży Orbis skierowało do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki. Jak poinformował Orbis na swojej stronie internetowej, wszystkie imprezy turystyczne organizowane przez biuro zostały anulowane. Poza granicami kraju jest 1064 klientów biura.
Share
da3kjuf

Biuro podróży Orbis Travel skierowało do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki. Jak poinformował na swojej stronie internetowej, wszystkie imprezy turystyczne organizowane przez biuro zostały anulowane. Poza granicami kraju jest 1064 klientów biura.

O fakcie złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki poinformowany został Marszałek Województwa Mazowieckiego. To on będzie określał na jakich zasadach będzie się odbywało dochodzenie roszczeń z tego powodu.

Spółka zapewnia, że klienci są bezpieczni, bo biuro ma gwarancję ubezpieczeniową na kwotę ponad 6 mln zł.

da3kjuf

Na stronie firmy czytamy: "W sytuacji dokonanej rezerwacji bez wystawienia i opłacenia biletu, prosimy o kontakt z biurem linii lotniczej lub przewoźnika, bezpośrednio dokonujących usługi przewozu, w celu ustalenia sposobu i możliwości wykorzystania przedmiotowej rezerwacji.

W przypadku dokonanych przez PBP Orbis Sp. z o.o. rezerwacji hotelowych, mogą one nie być honorowane przez hotele. Podobna sytuacja może mieć miejsce dla rezerwacji samochodów. W celu potwierdzenia statusu aktywnych rezerwacji hotelowych i samochodowych sugerujemy bezpośredni kontakt z hotelem lub wypożyczalnią samochodów".

Biuro jednocześnie informuje, że wszystkie bilety zarezerwowane i wystawione do dnia 28.09.2010 w biurze firmy, z mocy prawa powinny być honorowane przez przewoźników.

Biuro podróży zostało założone w 1920 roku we Lwowie. Było jednym z dziesięciu pierwszych biur na świecie.

da3kjuf

Podziel się opinią

Share
da3kjuf
da3kjuf