Trwa ładowanie...
meble
23-03-2011 15:11

Ostróda stolicą meblarskiej Europy

Do piątku 25 marca w Ostródzie trwać będzie największa impreza B2B branży meblarskiej - XXXVI Międzynarodowe Targi Meblowe. W tym roku uczestniczy w nich ponad 100 wystawców.

Ostróda stolicą meblarskiej EuropyŹródło: mat. prasowe
d19oeh3
d19oeh3

- Niedawno podpisaliśmy umowę dotacyjną z PARP na budowę za 45 milionów złotych nowego centrum wystawowego – mówił podczas otwarcia targów ich organizator, Krzysztof Raczkowski, prezes zarządu Demuth Alfa. – Oznacza to, że hala, w której obecnie odbywają się targi, zostanie zburzona, a w jej miejsce powstanie nowoczesna Arena Ostróda, czyli centrum targowo-konferencyjne z prawdziwego zdarzenia. To będzie wizytówka miasta i naszych targów, która dzięki cyklicznym targom, już za rok, zacznie rozsławiać imię Ostródy w Europie.

Krzysztof Raczkowski podziękował ponad 100 wystawcom obecnym na trwających od 21 do 25.03 targach, którzy - jak się wyraził - jak zwykle nie zawiedli. Życzył im owocnych interesów, wielu zamówień oraz treściwych negocjacji.
- W dzisiejszym niestabilnym świecie musimy robić to, co do nas należy: handlować i zarabiać – dodał.

Ostróda to obecnie najlepiej rozwijające się miasto regionu.
- Głównie dzięki branży meblowej – mówi wojewoda warmińsko-mazurski, Marian Podziewski. - To jedna z najważniejszych gałęzi produkcji w województwie. A skoro dziś na mniejszej powierzchni prezentuje się 100 wystawców, to w nowym centrum, mam nadzieję, pokaże się cała branża.

- Towarzyszyłem tym targom i kibicowałem im od ich pierwszej edycji - dodaje Olgierd Dąbrowski, burmistrz Ostródy. I odwołuje się do zasady gospodarczego domina: - Gdyby nie targi, nie powstałyby plany wybudowania tu Areny Ostróda. A to właśnie centrum wygeneruje tu kolejne, z większym rozmachem prowadzone edycje targów. Także innych branż.

Dokładny program targów na stronie www.ostroda-mtm.pl/targi.

d19oeh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19oeh3