Trwa ładowanie...
d2a4qci

Oświadczenie CIR (komunikat)

...

Share
d2a4qci

06.04. Warszawa - CIR informuje:

  1. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zatrudnia 519 urzędników* w różnym wieku, i starszych, i młodszych. Struktura zatrudnienia przedstawia się następująco: wiek pow. 61 roku życia - 16 osób, przedział wiekowy od 51 do 60 lat - 105 osób, od 41 do 50 lat - 93 osoby, od 31 do 40 lat - 225 osób, do 30 lat - 80 osób. Wiek nie odgrywa żadnej roli w kształtowaniu polityki kadrowej KPRM.
  1. Potwierdzają to dane dotyczące liczby odejść pracowników z KPRM. W latach 2010 - 2012 z KPRM odeszło 78 osób w różnym wieku, i młodszych, i starszych. Struktura wiekowa osób, które zakończyły prace w KPRM w tym czasie przedstawia się następująco: pow. 60 roku życia - 6 osób, przedział wiekowy od 51 do 60 lat - 11 osób, od 41 do 50 lat - 8 osób, od 31 do 40 lat - 39 osób, do 30 lat - 14 osób. Osoby pow. 60 roku życia stanowią zatem najmniej liczna grupę wiekowa, która odeszła z KPRM.
  1. Fotograf Grzegorz Rogiński otrzymał wypowiedzenie w lutym 2012 roku, czyli ponad dwa miesiące temu. Zdaniem CIR bardziej opłacalne i profesjonalne jest zatrudnienie firmy zewnętrznej do tego typu usług.
  1. Zlecenie zewnętrznej firmie usługi fotograficznej dla KPRM to nie jedyny taki przypadek. Outsourcing zastosowano także w przypadku obsługi strony internetowej, przygotowywania projektów graficznych, nagrywania filmów video. Dzięki temu możliwa była redukcja zatrudnienia w CIR o 5 osób.
  1. Przykładowo, przed 2008 rokiem w CIR pracowało dwóch grafików, którzy zajmowali się stroną internetową. Ich stanowiska pracy zostały zlikwidowane. W zamian KPRM podpisała umowę z firmą zewnętrzną, której roczne wynagrodzenie nie przekracza 60 tys. brutto. Oszczędność wynosi około 80 tys. zł. brutto rocznie.
  1. Likwidacja urzędniczego stanowiska fotografa i zlecenie usług fotograficznych zewnętrznej firmie oznacza wymierne korzyści finansowe dla KPRM. W przypadku zatrudniania fotografa na stałą umowę, KPRM musiała utrzymywać i doposażać sprzęt fotograficzny (aparaty, obiektywy, baterie, laptop). W planach był zakup na kolejne kilkadziesiąt tysięcy zł brutto. W związku z podpisaniem umowy z firmą zewnętrzną KPRM nie musi ponosić już kosztów zakupu i utrzymania sprzętu fotograficznego. Koszty te przeniesione zostały na usługodawcę.
  1. W CIR, podobnie jak w całej KPRM, pracują osoby w różnym wieku, i młodsze, i starsze (w wieku od 24 do 63 lat). Osób w wieku okołoemerytalnym jest 5. Ich wiek nie ma żadnego znaczenia. Pracują w CIR i będą pracować nadal.
  1. W ciągu ostatnich czterech lat z CIR odeszło 17 osób. Rozwiązano umowy z 13 osobami (likwidacja stanowisk pracy, rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron, przeniesienie do innej instytucji), 2 osoby przeszły na emeryturę, 1 osoba zmarła. Były to osoby w różnym wieku np. 3 osoby z rocznika 1980, 2 osoby z rocznika 1976, 2 osoby z rocznika 1971, 1 osoba z rocznika 1952.
  1. W miejsce odchodzących pracowników pojawili się nowi, ale w porównaniu z 2008 rokiem liczba zatrudnionych w CIR spadła o 5 osób.

*zestawienie nie obejmuje wysokich stanowisk politycznych, stanowisk niemnożnikowych, osób na urlopach wychowawczych i bezpłatnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2a4qci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4qci
d2a4qci