Trwa ładowanie...
d1ugj2b

Palacze będą zarabiać mniej? Dyskusja nad dymkiem w Danii

Osoby, które podczas godzin pracy wychodzą zapalić papierosa, powinny mieć zmniejszoną pensję. Takiego zdania, według ostatniego badania, jest 44 proc. Duńczyków. Z kolei niemal tyle samo, bo 43 proc., jest przeciwnych wprowadzeniu takich obostrzeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dym papierosowy
dym papierosowy (123RF.COM)
d1ugj2b

"Rzeczpospolita" przypomina, że największa duńska firma telekomunikacyjna TDC już w 2013 roku wprowadziła obniżkę płac za przerwy na papierosa.

Jednak jak wynika z najnowszego badania, społeczeństwo praktycznie jest podzielone po równo, co do sprawy "karania" palących. Zdaniem prof. Sorena Gosvig Olesena, filozofa z Uniwersytetu Kopenhaskiego, ci, którzy popierają wprowadzenia obostrzeń, "chcą tylko kozła ofiarnego". - W ten sposób podnoszą sobie samoocenę - uważa.

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku. Zobacz wideo:

I przypomina o licznych kampaniach wymierzonych przeciwko paleniu papierosów - zarówno te mówiące o szkodliwościach zdrowotnych, jak i różne zakazy i makabryczne opakowania.

Przeciwna wprowadzeniu obcinaniu pensji palącym pracownikom jest Karen Stahr, prezes związku handlowców FOA. - To zadaniem kierownictwa jest taka organizacja pracy, by ludzie nie stali poza swoimi stanowiskami przez osiem godzin – wyjaśnia.

d1ugj2b

Podziel się opinią

Share
d1ugj2b
d1ugj2b