Trwa ładowanie...

Palacze będą zarabiać mniej? Dyskusja nad dymkiem w Danii

Osoby, które podczas godzin pracy wychodzą zapalić papierosa, powinny mieć zmniejszoną pensję. Takiego zdania, według ostatniego badania, jest 44 proc. Duńczyków. Z kolei niemal tyle samo, bo 43 proc., jest przeciwnych wprowadzeniu takich obostrzeń.

Palacze będą zarabiać mniej? Dyskusja nad dymkiem w DaniiŹródło: 123RF.COM
d1ccawz
d1ccawz

"Rzeczpospolita" przypomina, że największa duńska firma telekomunikacyjna TDC już w 2013 roku wprowadziła obniżkę płac za przerwy na papierosa.

Jednak jak wynika z najnowszego badania, społeczeństwo praktycznie jest podzielone po równo, co do sprawy "karania" palących. Zdaniem prof. Sorena Gosvig Olesena, filozofa z Uniwersytetu Kopenhaskiego, ci, którzy popierają wprowadzenia obostrzeń, "chcą tylko kozła ofiarnego". - W ten sposób podnoszą sobie samoocenę - uważa.

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku. Zobacz wideo:

I przypomina o licznych kampaniach wymierzonych przeciwko paleniu papierosów - zarówno te mówiące o szkodliwościach zdrowotnych, jak i różne zakazy i makabryczne opakowania.

Przeciwna wprowadzeniu obcinaniu pensji palącym pracownikom jest Karen Stahr, prezes związku handlowców FOA. - To zadaniem kierownictwa jest taka organizacja pracy, by ludzie nie stali poza swoimi stanowiskami przez osiem godzin – wyjaśnia.

d1ccawz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccawz