Trwa ładowanie...

Pendolino z usterkami

PKP Intercity przetestowały cztery pociągi typu pendolino. Nie odebrały żadnego, ale obiecują, że szybkie składy wyjadą na tory w grudniu - informuje "Puls Biznesu".

Share
Pendolino z usterkamiŹródło: PAP, fot: Aleksander Koźmiński
d2j4ds0

- Rozpoczęliśmy finalny odbiór czterech pociągów, niestety żadnego nie mogliśmy zaakceptować. Mamy nadzieję, że następnym razem dostarczone zostaną nam w pełni sprawne składy - podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Okazało się, że pociągi mają sporo usterek, takich jak niesprawne światła lub radio. PKP Intercity chcą natomiast, by 20 składów, kosztujących 400 mln EUR, nie miało żadnych wad, nawet drobnych.

Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, przekonuje, że strony powinny się szybko porozumieć, by zgodnie z planem pendolino mogło zacząć kursować od 14 grudnia 2014 r. Ewentualny spór o usterki może pokrzyżować plany.

Na ile prawdopodobne będzie dotrzymanie grudniowego terminu, wyjaśni się już w najbliższych dniach. Intercity przyśpieszają testowanie składów. Dotychczas spółka sprawdzała dwa pociągi podczas weekendu, czyli w sumie przetestowała cztery.

Od przyszłego tygodnia będzie sprawdzać dwa składy w dni robocze i dwa w weekendy, więc do końca października przetestowanych będzie w sumie dziewięć.

d2j4ds0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4ds0
d2j4ds0