Trwa ładowanie...
dkm59z9

Penta chce, by NWZ EMC IM zdecydowało o wycofaniu spółki z giełdy (opis)

17.07. Warszawa (PAP) - Soporto Invest z grupy Penta złożyła wniosek o zwołanie na 20 sierpnia NWZ EMC Instytut Medyczny w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki i...

Share
dkm59z9

17.07. Warszawa (PAP) - Soporto Invest z grupy Penta złożyła wniosek o zwołanie na 20 sierpnia NWZ EMC Instytut Medyczny w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki i wycofania jej z obrotu na GPW - podało EMC IM w komunikacie.

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami, uważamy że plan inwestycyjny dla EMC, który pozwoli wzmocnić pozycję rynkową i budować ogólnokrajową skalę spółki, nie spełni oczekiwań co do realizacji wyników w horyzoncie czasowym akceptowalnym dla inwestorów giełdowych. Nasza strategia zakłada co najmniej 7-letni okres inwestycyjny dla EMC. W tym czasie przewidujemy kolejne akwizycje placówek medycznych, finansowane przede wszystkim ze środków akcjonariuszy. Dodatkowo koszty restrukturyzacji przejmowanych placówek będą przez kolejne lata istotnie obciążać wyniki finansowe spółki" - powiedział cytowany w komunikacie Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.

"Dlatego uważamy, że forma spółki prywatnej (tzn. nienotowanej na GPW) jest korzystniejsza i pozwala na efektywniejsze zarządzanie ze strony akcjonariuszy. Stąd nasz wniosek o zwołanie NWZA i projekty uchwał mających umożliwić wycofanie spółki z GPW. Z publicznych wypowiedzi drugiego co do wielkości akcjonariusza, czyli PZU wynika, że mógłby poprzeć taki scenariusz. Osobiście nie widzę przeszkód do zawarcia w przyszłości strategicznego porozumienia z PZU w tej i wielu innych sprawach dotyczących EMC" - dodał.

Obecnie Soporto Invest ma bezpośrednio 1.215.779 akcji EMC IM, uprawniających do 2.013.522 głosów na jej WZ, co stanowi 14,60 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki i odpowiednio 20,49 proc. głosów na WZ.

dkm59z9

Soporto Invest i CareUp pod koniec maja ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji EMC przez wszystkich pozostałych akcjonariuszy spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 19 czerwca, a zakończy się 18 lipca.

Kilka dni temu cena w wezwaniu została podniesiona do 19,5 zł za akcję z 18,8 zł wcześniej. Akcje objęte wezwaniem, które będą nabywane od spółki MLV 43, kontrolowanej przez rodzinę Gerberów (stanowiące 23,81 proc. kapitału spółki i uprawniające do 27,32 proc. głosów), będą nabywane po cenie 18,80 zł za jedną akcję.

Z dotychczasowych informacji wynika, że fundusze TFI PZU mają ponad 20 proc. udział w kapitale zakładowym EMC IM.(PAP)

pel/ jtt/

dkm59z9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkm59z9
dkm59z9