Trwa ładowanie...
d1zaj8j

PFR uruchamia fundusz finansowania innowacyjnych firm (krótka)

"Budżet na inwestycje w funduszu Starter wyniesie ponad 700 mln zł i zostanie uzupełniony środkami prywatnymi. W najbliższych kilku latach kilkaset start-upów może uzyskać finansowanie w ramach PFR Starter FIZ - powiedział we wtorek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Share
d1zaj8j

Jak dodał Borys, jest to jeden z pięciu funduszy PFR, jaki zostanie uruchomiony w ramach największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej platformy venture capital o łącznej kapitalizacji ponad 2,2 mld zł. "Celem tych działań jest stworzenie W Polsce silnego rynku finansowania młodych innowacyjnych firm" - podkreślił Borys. Dodał, że inwestowanie funduszy będzie trwać 4 lata.

"PFR Ventures rozpoczyna dziś proces naboru zespołów zarządzających w ramach Startera (). Fundusz ten jest dedykowany start-upom na najwcześniejszym etapie rozwoju, którym najtrudniej uzyskać finansowanie na rynku" - wyjaśnił Borys.

PFR Starter FIZ będzie zarządzany przez PFR Ventures według "najlepszych praktyk rynkowych wzorowanych na najlepszych międzynarodowych instytucjach tego typu. Dopasowujemy te rozwiązania do potrzeb polskiego rynku" - podkreślił we wtorek wiceprezes zarządu PFR Ventures Maciej Ćwikiewicz. Dodał że jest to fundusz w formule tzw. fnduszu funduszy. Oznacza to,że PFR będzie inwestował za pośrednictwem zespołów zarządzających podejmujących decyzje inwestycyjne (m.in będzie wspierać projekty, które będą mogły zyskać finansowanie).

d1zaj8j

Podziel się opinią

Share
d1zaj8j
d1zaj8j