Trwa ładowanie...
d1q51w0
07-12-2015 15:45

PGNiG szuka ropy w Niemczech

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace wiertnicze w Markische Heide-1 we wschodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek spółka. Polski potentat szuka tam ropy.

d1q51w0
d1q51w0

Wiercenie potrwa do drugiej połowy stycznia 2016, a planowana głębokość otworu to ok. 2800 m.

"Celem poszukiwawczym jest potencjalne złoże ropy naftowej" - napisała spółka w komunikacie.

"Prace prowadzone są na podstawie podpisanej w sierpniu br. umowy z firmą Central European Petroleum GmbH (CEP) dotyczącej współpracy na wydzielonej części koncesji Lubben we wschodnich Niemczech w landzie Brandenburgia. Celem wspólnych operacji jest poszukiwanie, rozpoznawanie oraz wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego".

Do połowy przyszłego roku PGNiG chce na to wydać ponad 10 mln euro.

d1q51w0

PGNiG objęło 36 proc. udziałów w przyszłych przychodach z potencjalnej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego. Partnerami na wydzielonym obszarze Lubben SW są CEP (39 proc.) i austriacka firma Roh"l-Aufsuchungs Aktiengesellschaft RAG (25 proc.). Operatorem projektu jest firma CEP.

"PGNiG pokryje część kosztów wierceń poszukiwawczych oraz zwróci część kosztów z dotychczas poniesionych na koncesji przez firmę Central European Petroleum GmbH. Wstępnie planowane jest odwiercenie dwóch otworów" - napisano w komunikacie.

Jak podała spółka, wydzielona część koncesji Lubben SW ma powierzchnię 414 km kw.

d1q51w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q51w0