Phoenix wycofał się z walki o Cefarm Białystok, MSP rozmawia z PGF i Farmacolem
26.3.Warszawa (PAP) - Phoenix Pharma Polska wycofał się z
negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP) w sprawie zakupu
Cefarmu Białystok. Resort prowadzi rozmowy z Polską...
26.3.Warszawa (PAP) - Phoenix Pharma Polska wycofał się z negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP) w sprawie zakupu Cefarmu Białystok. Resort prowadzi rozmowy z Polską Grupą Farmaceutyczną (PGF) i Farmacolem - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.
Wiceminister skarbu państwa Jan Bury nie chciał komentować informacji PAP, powiedział, że negocjacje na temat sprzedaży białostockiego Cefarmu potrwają jeszcze kilka tygodni i w kwietniu resort chce podpisać umowę z inwestorem. Jeśli jednak porozumienie nie zostanie osiągnięte, wówczas proces prywatyzacji może zostać powtórzony.
"Phoenix Pharma wycofał się z zakupu Cefarmu Białystok. W negocjacjach uczestniczą teraz tylko PGF i Farmacol" - powiedziała PAP osoba zbliżona do transakcji.
Wiceminister Bury odmówił komentarza w tej sprawie.
"Proces wyłonienia inwestora dla Cefarmu Białystok trwa. Myślę, że w ciągu kilku tygodni, w kwietniu podpiszemy umowę. Jeśli jednak cena nie będzie satysfakcjonująca, będziemy musieli powtórzyć proces" - powiedział.
Pod koniec listopada 2008 roku trzy podmioty złożyły oferty wiążące na zakup 85 proc. akcji Cefarmu Białystok. Były to: Phoenix Pharma, PGF i Farmacol.
W grudniu ubiegłego roku Farmacol otrzymał wyłączność na negocjacje, jednak do połowy lutego 2009 roku nie udało się osiągnąć porozumienia z MSP. Wówczas wyłączność negocjacyjną otrzymał PGF i Phoenix.
Pod koniec lutego Aleksander Chomiakow, wiceprezes Farmacolu, mówił, że dystrybutor nadal zainteresowany jest kupnem Cefarmu Białystok.
Poinformował wówczas również, że w okresie wyłączności negocjacji Farmacol obniżył ofertę zakupu Cefarmu Białystok po głębszej ocenie spółki oraz po zmianie sytuacji w kraju i na świecie.
PAP nie udało się uzyskać komentarza w sprawie negocjacji ani od Farmcolu, ani od PGF.
Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Ewa Pogodzińska (PAP)
epo/ bas/ jtt/