Trwa ładowanie...

Pięć złotych za wizytę u lekarza. Były szef NFZ ma pomysł na skrócenie kolejek

Jeśli za wizytę trzeba będzie płacić, z kolejek wykruszą się osoby, które nie są chore, a chcą sobie jedynie porozmawiać z lekarzem. Do takich wniosków doszedł poseł klubu parlamentarnego PiS Andrzej Sośnierz, były szef Narodowego Funduszu Zdrowia.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pięć złotych za wizytę u lekarza. Były szef NFZ ma pomysł na skrócenie kolejekŹródło: East News, fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER
d1hotyr

Sośnierz wyszedł z kontrowersyjną propozycją w rozmowie z wtorkowym "Super Expressem". Stwierdził, że wprowadzenie opłaty zdyscyplinuje tych, którzy nadużywają prawa do leczenia.

- Teraz pacjenci zapominają wyników badań i muszą być zapisani na ponowną wizytę, a niektóre osoby pojawiają się w przychodni z absurdalnymi problemami lub żeby sobie pogadać. Wszak służba zdrowia jest za darmo - powiedział Sośnierz w rozmowie z gazetą.

Zobacz też: Płatna służba zdrowia? "Pomysł nie jest chwytliwy"

Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Elżbieta Ostrowska uważa jednak, że pomysł jest absurdalny. Marzena Okła Drewnowicz z PO podkreśla z kolei, że nie po to pacjenci płacą składkę zdrowotną, żeby jeszcze dodatkowo dopłacać do wizyt u lekarza.

d1hotyr

Mniej jednoznaczna jest natomiast ocena partyjnego kolegi Sośnierza, europosła Bolesława Piechy. Według niego pomysł ma sens, bo zmniejszy popyt na usługi. Europoseł zaznacza jednak, że z opłaty powinni być zwolnieni ludzie ubożsi i rodziny wielodzietne.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1hotyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hotyr
d1hotyr